banner43

KAYMEK’in minik öğrencileri Çanakkale ruhunu yaşadı

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN KAYSERİ MESLEKİ EĞİTİM VE KÜLTÜR A.Ş. (KAYMEK), ÖĞRENCİLERİN MİLLİ VE MANEVİ DUYGULARI AŞILAMAYA YÖNELİK FAALİYETLER ÇERÇEVESİNDE 45 ÖĞRENCİYİ, ÇANAKKALE SAVAŞLARI MOBİL TIR MÜZESİ’Nİ GEZDİRDİ.

KAYMEK’in minik öğrencileri Çanakkale ruhunu yaşadı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), öğrencilerin milli ve manevi duyguları aşılamaya yönelik faaliyetler çerçevesinde 45 öğrenciyi, Çanakkale Savaşları Mobil Tır Müzesi’ni gezdirdi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ortaya koyduğu eğitimi destekleyen, öğrenci ve genç dostu hizmet vizyonu istikametinde faaliyetlerini yürüten Büyükşehir KAYMEK, öğrencilere milli ve manevi duyguları aşılamaya yönelik faaliyetler gerçekleştiriyor. Bu çerçevede, Türkiye turu yapan ve kente gelen Çanakkale Savaşları Mobil Müze Tırı, Kayseri’de yoğun ilgi görürken, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da katkılarıyla Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen proje çerçevesinde Kayseri’de bulunan ’Çanakkale Savaşları Mobil Müze Tırı’nı KAYMEK’in minik öğrencileri de gezdi. Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.’nin (KAYMEK) Yemliha Sosyal Yaşam Merkezi’nde kurs alan 45 öğrenci, Çanakkale Savaşları Mobil Tır Müzesi’ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı, KAYMEK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Öztürk ile İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın’ın da katıldığı gezide, minik öğrenciler, bünyesinde savaş dönemine ait materyallerin, videoların ve savaş objelerinin sergilendiği tırı hayranlıkla incelediler.

Böyle bir imkânı sağlayan Başkan Büyükkılıç ve Büyükşehir Belediyesi KAYMEK ekibine teşekkür eden öğrenciler, duygusal anlar yaşayarak, ecdada minnet ve saygıyla dualar ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61