banner43

Günün özeti

Günün öne çıkan gelişmelerini sizler için derledik;

Günün özeti

Günün öne çıkan gelişmelerini sizler için derledik;

Ankara merkezli 4 ilde DEAŞ operasyonu: 10 gözaltı

Ankara merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda, terör örgütü DEAŞ adına silahlı faaliyet yürüttüğü tespit edilen 3’ü yabancı uyruklu toplam 10 kişi gözaltına alındı.

Karadeniz doğal gazında geri sayım

Karadeniz doğal gazının 2023 yılı Mart ayında karaya taşınması için yapılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 165 kilometrelik mesafeden döşenen doğal gaz borularının 140 kilometresinin tamamlandığını kalan 25 kilometrelik mesafe için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

....

Akaryakıtta tabelalar değişti; Motorine indirim geldi

Uluslararası akaryakıt fiyatlarındaki düşüş yurtiçi satış fiyatına yansıtıldı. Motorinin litre fiyatına gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1.75 kuruşluk indirim geldi. Benzin litre fiyatları için ise henüz bir indirim olmadı. İndirimin ardından motorinin ortalama litre fiyatı İstanbul Avrupa yakasında 23.06 liraya, ankara’da 23.17, İzmir’de ise 23.03 liraya geriledi.

......

Meksika açıklarındaki depremde 1 kişi öldü

Meksika’nın Michoacan eyaleti açıklarında meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremde 1 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

....

Acemi hırsızlar kameraya yakalandı

Eskişehir’de bir motosikleti kilidini kırarak çalmak isteyen, fakat defalarca denemelerine rağmen başarılı olamayan acemi hırsızlar cep telefonu kamerasına yakalandı.

....

Çok sevdiği eşinin mezarını adeta bahçeye çevirdi

Yurt dışında yaşayan Sivaslı Erol Pınarbaşı kanserden ölen eşinin mezarını adeta bahçeye dönüştürdü, çevresine meyve ağaçları eken Pınarbaşı mezarlığı aydınlatmayı da unutmadı.

....

Bu köydekiler sevdiklerinin isimlerini çatılara yazıyor

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde bulunan Akdağ köyünde, köy sakinleri torunlarının, eşlerinin ve sevdiklerinin isimlerini çatılara yazıyor.

(İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61