banner43

O isimle yollar ayrıldı ! Yeni takımı Beşiktaş oldu

Galatasaray Odeabank’ta Ergin Ataman’ın yardımcılığını yapan Yağızer Uluğ ile yollar ayrıldı. Uluğ’un Beşiktaş Sampo Japan’ın başantrenörü olacağı belirtildi. Beşiktaş Sampo Japan’da başantrenör Henrik Dettmann ile yolların...

O isimle yollar ayrıldı ! Yeni takımı Beşiktaş oldu
Galatasaray Odeabank’ta Ergin Ataman’ın yardımcılığını yapan Yağızer Uluğ ile yollar ayrıldı. Uluğ’un Beşiktaş Sampo Japan’ın başantrenörü olacağı belirtildi.
Beşiktaş Sampo Japan’da başantrenör Henrik Dettmann ile yolların ayrılmasının ardından, başantrenörlük görevi için Yağızer Uluğ ile anlaşma sağlandı.
Galatasaray’ın internet sitesinden yapılan açıklamada, Uluğ’un görevinden ayrıldığı duyuruldu. Sarı-kırmızılıların açıklamasında, "Galatasaray Odeabank’ın yardımcı antrenörlük görevini üç buçuk sezondur başarıyla sürdüren Yağızer Uluğ ile yollarımız ayrılmıştır. Uluğ’a hizmetleri için teşekkür eder, kariyerinin bundan sonraki aşamasında kendisine başarılar dileriz.
Geçtiğimiz üç yıl boyunca Ergin Ataman’ın liderliğinde 23 yıl sonra gelen lig şampiyonluğuna, tarihimizde ilk kez Euroleague çeyrek finaline yükselme başarısı yaşadık. Bu başarılarda da Ergin Ataman’ın hemen yanında Yağızer Uluğ yer alıyordu.
Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe Ülker’i altı oyuncuyla Abdi İpekçi’de mağlup ettiğimiz zafer gecesinde de Yağızer Uluğ takımımızın başında yer alıyordu. Yağızer Uluğ, baş antrenörümüz Ergin Ataman’ın rahatsızlığı nedeniyle Trabzonspor Medical Park ve Neptunas Klaipeda deplasmanlarında da takımın başında yer almış ve sezona galibiyetler ile başlamıştı.
Bir yardımcı koçtan daha fazlası olduğunu defalarca kez göstererek rüştünü ispatlayan Yağızer Uluğ’a teşekkür eder, bundan sonraki serüveninde başarılar dileriz" denildi.

ULUĞ: "GALATASARAY’A ÜSTÜN BAŞARILAR DİLİYORUM"
Başantrenör olarak ilk açıklamasını yapan Yağızer Uluğ ise Galatasaray’a şu sözlerle veda etti:
"Üç yıldır büyük bir mutluluk ve gururla sürdürdüğüm görevimden yeni hedefler doğrultusunda Galatasaray Spor Kulübü’nün izniyle ayrılmış bulunmaktayım. Sonsuz desteklerinden ve gösterdikleri anlayıştan ötürü sayın Dursun Özbek ve Yönetim Kurulu’na, Basketbol Şubesi’nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi sayın Can Topsakal’a, yakın dostum Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya’ya ve sayın hocam, ustam Ergin Ataman’a özel teşekkürlerimi sunuyorum. Son beş yıldır Beşiktaş ve Galatasaray kulüplerinde yardımcılığını yürüttüğüm değerli hocama bana duyduğu sınırsız güven, verdiği eşsiz fırsatlar ve bir ağabey olarak koşulsuz desteği için gönül dolusu teşekkür ediyorum. Tüm çalışma arkadaşlarıma, sporcu kardeşlerime yardımları ve işbirlikleri için canı gönülden ayrıca teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte Galatasaray Spor Kulübü’ne üstün başarılar diliyorum."
(İHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61