banner43

Dzsudzsak, Necid ve Olcan Adın açıklaması

Bursaspor Başkanı Ali Ay, satış listesine konulan Macar yıldız Dzsudzsak’ın menajeri ile görüşmeleri sürdürdüklerini belirterek, “Dzsudzsak konusunda belli bir noktaya geldik. En geç pazartesi günü bu işi halledeceğiz. Necid’in durumu...

Dzsudzsak, Necid ve Olcan Adın açıklaması
Bursaspor Başkanı Ali Ay, satış listesine konulan Macar yıldız Dzsudzsak’ın menajeri ile görüşmeleri sürdürdüklerini belirterek, “Dzsudzsak konusunda belli bir noktaya geldik. En geç pazartesi günü bu işi halledeceğiz. Necid’in durumu ise gelecek hafta sonu netleşir” dedi. Transferde ismi geçen Umut Bulut’u düşünmediklerini ifade eden Ay, Olcan Adın konusuna da açıklık getirdi.
Yeni sezon öncesi çalışmalarını Avusturya’nın Windischgarsten kasabasında sürdüren yeşil-beyazlı takımda, Başkan Ali Ay, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yarın Darmstadt takımı ile Avusturya’daki son maçlarını oynayacaklarını hatırlatan Başkan Ay, “Orada hocalarımız, yönetici arkadaşlarımız hep birlikte toplantı yapıp, ihtiyaç halinde 1 veya 2 tane futbolcuyla tekrar görüşmelere başlayacağız. Benim gördüğüm kadarıyla belki buna da ihtiyaç duyulmayacak” dedi.

“En fazla Emre Taşdemir’e üzüldüm”
Genç oyuncu Emre Taşdemir için doktorların iki ay rehabilitasyon süresi olacağını belirtiklerini ifade eden Başkan Ali Ay, “Eğer iyileşmezse operasyon geçireceğini ve herhalde 5 veya 6 ay takımdan ayrı kalacağını söylediler. En fazla ona üzüldüm. Deniz bugün ameliyat oldu. Çok şükür ameliyat iyi geçti. Herhalde 3 veya 4’üncü haftada takımla birlikte çalışmalara başlayacak. Biz kendisinden söz aldık. İnşallah Deniz’i Adanaspor maçına yetiştireceğiz” diye konuştu.

“Dzsudzsak konusunda belli bir noktaya geldik”
Takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Dzsudzsak ve Tomas Necid’in durumları ile ilgili de bilgi veren Ali Ay, “3-4 günden beri sıkı bir şekilde menajerleri ile görüşüyoruz. Dzsudzsak konusunda belli bir noktaya geldik. Benden rakam istemeyin. Çok fazla da duyulmasını istemiyorum. Cumartesi ya da en geç pazartesi günü bu işi halledeceğiz. İstediğimiz rakamlar da olacak. Necid için de menajerler vasıtasıyla teklifler getirildi. Fiyatı alıp verdik. Onun da durumu gelecek hafta sonuna kadar netleşir diye düşünüyorum. Biz burada Bursaspor’un menfaatini düşünerek hareket ediyoruz. Yoksa şu an verilen rakamları vermiş olsaydık, şu ana kadar her ikisini de satmış durumdaydık. Şu an her ikisi de Bursaspor’un futbolcusu ama net bir ifadeyle ikisi de takımdan ayrılacak” dedi.

“Maçlardan sonra kombine alanları ‘müşteri’ olarak değerlendireceğiz”
Kombine satışları ile ilgili de bilgi veren Ay, “1 saat önce aldığım bilgi. 4 bin 610 tane kombine satılmış. Ben kombine alan bütün arkadaşlara sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bunları Bursaspor taraftarı olarak niteliyorum. Biz maçlara kadar bekleyeceğiz. Maça kadar kombinesini alanları ‘taraftar’ olarak niteleyeceğiz, ondan sonrakileri ‘müşteri’ olarak değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

“Umut Bulut’u düşünmüyoruz”
Transfer konusunda ismi geçen Umut Bulut ve Olcan Adın için de bilgi veren Başkan Ay, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Umut Bulut’u düşünmüyoruz. Olcan Adın ile ilgili de sadece sizler ne kadar biliyorsanız bizler de o kadar biliyoruz. Başka ilgilendiğimiz futbolcu var. Gelecek hafta netleştikten sonra söyleriz. Sol tarafa bir takviye düşünüyoruz. Çünkü Emre Taşdemir’e baya üzüldük. Alacağımız futbolcu yabancı olacak.”

"Yatarak para kazanmaya alışmış"
Satış listesine konulan Bekir Yılmaz ve Traore ile ilgili de konuşan Bursaspor Başkanı Ay, “Bekir büyük ihtimalle gidecek. Traore’den de haber bekliyoruz ama o arkadaş hepinizin bildiği gibi yatarak para kazanmaya alışmış. Hocamızla da görüştük, kesinlikle takıma giremeyecek” dedi.

“Bazı isimlerle indirim konusunda görüşmelerimiz olacak”
Takımdaki bazı isimlerden yıllık ücretlerinde indirim talep edeceklerini ifade eden Ay, “Görüşmelerimiz olacak ama kesinlikle zorlama yok. Sözleşmeleri daha önce yapılmış. O sözleşmeleri uymak zorundayız. Bu tamamıyla gönüllülük esasına göre olacak. İstiyorlarsa bizi sevindirirler, istemiyorlarsa canları sağ olsun” diye konuştu.
(İHA)
Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2016, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61