banner43

"Bu darbe milleti parçalamak içindi"

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bu darbe, milleti parçalamak, adeta Suriye gibi karma karışık bölünmüş bir duruma sokmak için yapılan bir girişimdi" dedi.Toplu açılış ve temel atma törenine katılmak üzere Balıkesir’e gelen...

"Bu darbe milleti parçalamak içindi"
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bu darbe, milleti parçalamak, adeta Suriye gibi karma karışık bölünmüş bir duruma sokmak için yapılan bir girişimdi" dedi.
Toplu açılış ve temel atma törenine katılmak üzere Balıkesir’e gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr Veysel Eroğlu çiçeklerle karşılandı. 15 Temmuz şehitleri için valilik bahçesine ağaç diken Bakan Eroğlu daha sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi. Darbe teşebbüsünü lanetlediğini ifade eden Bakan Eroğlu, "246 civarında şehidimiz var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, milletimizin başı sağ olsun, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Milletimiz bu darbe girişimi karşısında dimdik ayakta durdu. Milletimizin feraseti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın riyakati, Başbakanımız, Bakanlar kurulumuz ve ayrıca bütün siyasi partiler darbeye karşı durmaları medyanın bu konuda dik duruş sergilemesi darbe girişimi akamete uğradı. Bu tarihimizde ki en alçakça en kanlı yapılan darbe teşebbüsüdür. Bir gurup Mehmetçik diyemeyeceğim onlara, asker elbisesi giymiş hain terör örgütü mensupları böyle bir girişim yaptı fakat böyle bir girişim karşısında emniyet teşkilatımız, askerlerimizden Mehmetçikler dimdik karşı koydu. Milletimiz meydanlara çıktı ve darbe tamamen hükümeti devirmeye yönelik bir darbe değildi bu. Bu darbe milleti parçalamak adeta Suriye gibi karma karışık bölünmüş bir duruma sokmak için yapılan bir girişimdi. Kökü dışarıda hain bir hareketti. FETÖ denilen hainin planladığı darbe girişimi böylece akamete uğradı. Milletimiz meydanlarda nöbete devam ediyor, inşallah önümüzdeki Pazar gününe kadar nöbetler devam edecek. Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Pazar günü İstanbul’da yapılacak muhteşem bir mitingle vatandaşlar evlerine çekilecek ve nöbetler evlerde devam edecek. Bende Ankara’da pek çok nöbete katıldım. En son Afyon’da çok kalabalık bir miting vardı 25 bin kişi katıldı. Oradan İzmir’e selam getirdim, dün akşam da Konak’ta tamamen tüm yan yollar doluydu 40 bin kişi, olduğu tahmin ediliyor. İzmir Konak’taki demokrasi nöbetine ben de iştirak ettim. Bu akşam da sizlerle beraber nöbete katılacağız" dedi.
Bakan Eroğlu basın toplantısının ardından AK Parti Balıkesir İl Örgütüne geçti.
(İHA)
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61