banner43

Ağbal: Amerika’da oturduğu yerden darbeyi yönetiyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bu FETÖ terör örgütünün başındaki alçak, bu milletin aklıyla alay ediyor. Amerika’da oturduğu yerden darbeyi yönetiyor" dedi.Maliye Bakanı Naci Ağbal, FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin, "Bu FETÖ terör...

Ağbal: Amerika’da oturduğu yerden darbeyi yönetiyor
Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bu FETÖ terör örgütünün başındaki alçak, bu milletin aklıyla alay ediyor. Amerika’da oturduğu yerden darbeyi yönetiyor" dedi.
Maliye Bakanı Naci Ağbal, FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin, "Bu FETÖ terör örgütünün başındaki alçak, bu milletin aklıyla alay ediyor. Amerika’da oturduğu yerden darbeyi yönetiyor. Onun buradaki uşakları, kulları darbeye kalkıyor. Kalkmış şimdi darbeyle alakam yoktur diyor. Herkes biliyor ki bu darbe girişimi bu alçağın emri ve talimatıyla onun Türkiye’deki TSK içerisine yuvalanmış hainler tarafından gerçekleştirilmiştir." dedi.
Ağbal, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimine tepki olarak Bayurt’ta vatandaşlarca o geceden itibaren valilik binası önünde sürdürülen "demokrasi nöbeti"ne konuk oldu.
Burada vatandaşlara hitabeden Ağbal, FETÖ’yü işaret ederek, " Bu hain terör örgütü 40 yılda bu memlekette adeta vücuda giren virüs gibi vücudu yavaş yavaş kirletti. Devlet kurumlarına sızdılar. Bütün devlet kurumlarına sızdılar. Emniyete, Türk silahlı Kuvvetlerine sızdılar. Bütün devlet kurumları içerisinde yuvalandılar. Bu alçaklar ekmek yedikleri yaşadıkları bu memlekete ihanet ettiler." dedi.
Sözler sık sık vatandaların "FETÖ’ye idam" sloganlarıyla kesilen bakan ağbal konumasını şöyle sürdürdü:
"Bu memleket ki zorda kalmış Suriyeli 3 milyon insana kucak açmış Ensar bir millet. Bu millet öyle bir millet ki zor zamanda sıkıntıya düştüğü zaman içindeki iman kuvvetini, içindeki inancı öyle bir dışa vuruyor ki onun karşısında kimse duramıyor. 15 Temmuz gecesi TSK içerisinde yuvalanan bu hainler , yine TSK’nın envanterinde bulunan silahları kullanarak milletin karşısına dikildiler. Sandılar ki herkes duracak, millet duracak yine eskisi gibi bir diktatörlük kurnaya kalkacaklar. Bayburtlular, değerli kardeşlerim, sizler, bütün Türkiye bunların karşısına dimdik çıktınız. Allah sizlerden razı olsun. O gece okunan selalar, ezanlar sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı çağrı sonrası her biriniz meydanlara sokaklara çıktınız. Bayburt’ta daha ilk andan itibaren göstermiş olduğunuz bu vatanperverlikten dolayı hepinizi yürekten tebrik ediyorum. "

"Amerika’da oturduğu yerden darbeyi yönetiyor"
FETÖ’nün lider Feytullah Gülen’e sert sözlerle tepki gösteren Bakan Ağbal, "Bu FETÖ terör örgütünün başındaki alçak, bu milletin aklıyla alay ediyor. Amerika’da oturduğu yerden darbeyi yönetiyor. Onun buradaki uşakları, kulları darbeye kalkıyor. Kalkmış şimdi darbeyle alakam yoktur diyor. Herkes biliyor ki bu darbe girişimi bu alçağın emri ve talimatıyla onun Türkiye’deki TSK içerisine yuvalanmış hainler tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu alçaklar o kadar hainler ki, kendilerinin karşısına çıkan vatandaşlarımıza kurşun atabiliyorlar. Tankı sürebiliyorlar. Helikopterle meclisi bombalayabiliyorlar. Allah bunları kahretsin. Allah bunları içimizden temizlesin. Sayın Cumhurbaşkanımız en başından beri söylüyor. bunlar nerede varsa bunların ini nerde varsa herbiri içerisinde bulundukları inden çıkarılıp adalete teslim edilecek." diye konuştu.

"Allah ordumuzu başımızdan eksik etmesin"
Emniyet ve TSK içerisindeki vatansever personelin darbe girişimi karşısında dimdik durduğunu aktaran Bakan Ağbal,
"Allah’a şükürler olsun silahlı kuvvetlerimizin vatansever evlatları, Türk polisimizin vatansever evlatları, bu darbe girişimi karşısında dimdik durdu. Allah ordumuzu başımızdan eksik etmesin. Ordu millet el ele. Ordunun içerisine yuvalanmış bu alçakları hiç bir şekilde ordumuzla ilişkilendirmek asla mümkün değildir. Bizim ordumuz vatanseverdir. Bizim ordumuz milletin ordusudur. Ve milletine hizmet edecektir. Nitekim daha ilk andan itibaren ordumuzun başında yer alan komutanlarımız bunlara karşı büyük bir vatanperverlikle karşı durmuşlardır. Polis teşkilatımız ilk andan itibaren bu alçaklara karşı vatanını milletini korumak için göğsünü siper etti bunlar neredeyse onların peşine düştü. " şeklinde konuştu.

"O gece hiç birimiz bir partili değildik"
15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı vatandaşların serrgilediği birlik ve beraberliğe vurgu yapan Bakan Ağbal, "Allah bu olay sonunda bize öyle bir yardım etti ki. Bu sıkıntıdan hep birlikte milletçe çıktık. Bakın o gece sokağa çıkan herkesin elinde Türk Bayrağı vardı. Al Bayrağımız vardı. O gece hiç birimiz AK Partili değildik, CHPli değildik, MHPli değildik. o gece hiç birimiz bir partili değildik. O gece hepimiz milletimizi bir tutan al bayrağın altında milletimiz için bir aradaydık. O gün Türk demokrasi tarihi büyük bir sınavdan büyük bir başarıyla çıktı. Bütün STK’larımız, siyasi patilerimiz hangi düşüncede olursa olsun bir ve beraber olarak kenetlendi. Ben huzurlarınızda Bayburt’ta da bu davaya, demokrasiye, hukuk devletine, milletin birliğine ve beraberliğine sahip çıkan tüm siyasi partilerimizin il başkanlarına, il teşkilatlarına, gönül veren kardeşlerime, sizlere hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

"Bunlar sandılar ki acaba darbe girişimi olursa bu millet farklı farklı davranır mı? Bu millet darbelerden çok çekti. Artık darbeler ülkesi olamayız. Darbeler ülkesi olmak Türkiye’ye yakışmıyor. Bu ordunun içerisine sızmış bir grup hainin yaptığı darbe girişimine karşı milletçe karşı çıkarak bu alçaklara ders verdi. Dosta, düşmana karşı bütün dünyaya Türk demokrasisinin dimdik ayakta olduğunu sizler gösterdiniz. Türkiye her geçen gün büyüyor. her geçen gün refahı artırıyoruz. Sizler, bizler tüm siyasi partilerimizle birlikte atacağımız adımlarla inşallah bir daha darbe girişimi yapmaya hiç kimsenin asla cesaret edemeyeceği bir Türkiye’yi, yeni Türkiye’yi inşallah hep beraber inşa edeceğiz. "
(İHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61