banner43

Türk hacı adaylarının otobüsü yandı: 2 ölü, 1 yaralı

Medine’de Türk hacı adaylarını taşıyan otobüs, bir pikapla çarptı. Kaza ve ardından çıkan yangında 2 şoför hayatını kaybetti.

Medine’de Türk hacı adaylarını taşıyan otobüs, bir pikapla çarptı. Kaza ve ardından çıkan yangında 2 şoför hayatını kaybetti.

Türk hacı adaylarını taşıyan otobüs konvoyunda kaza oldu. Kum fırtınası sebebiyle toz zerrecikleri ile kaplanan karayolunda karşı istikametten gelen bir pikap, şerit kontrolünü kaybederek Türk hacı adaylarının otobüsü ile kafa kafaya çarpıştı. Kaza sonrasında çarpmanın etkisiyle araçlar yanmaya başladı.

Türk hacı adayları ihramları ile yolculuk yaptıkları sırada, son anda kapıları açan sürücü sayesinde otobüsü terk ederek hayatlarını kurtardı. Ancak otobüsün sürücüsü ve pikap araçta bulunanlar sıkışma sebebiyle oldukları yerden çıkamadılar. Bu arada yoldan geçen diğer sürücüler, araçlarındaki yangın söndürme tüpleri ile yangına müdahale etti. Ancak çölün ortasında yükselen alevleri yangın tüpü ile kontrol altına almak mümkün olmadı. Araçların sürücüleri, bulundukları yerden çıkartılamadığı için yanarak hayatlarını kaybetti. Bu sırada pikabın yakıt tankı da alevlerin etkisi ile patlayınca, söndürme çalışmasında bulunanlar da yanma tehlikesi geçirdi.

Hacı adaylarından birinin hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi. Diyanet yetkililerinin kaza ile alakalı bir açıklama yapması bekleniyor.

(İHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61