banner43

Yaşlı kadın dolandırıcıları faka bastırdı

İzmir’in Karabağlar ilçesinde, 68 yaşındaki kadın, kendisini dolandırmaya çalışan dolandırıcıları, polise yakalattı.Karabağlar ilçesinde oturan 68 yaşındaki Ş.Y. isimli kadını, 29 Temmuz günü saat 11.30’da, ev telefonundan kendini...

Yaşlı kadın dolandırıcıları faka bastırdı
İzmir’in Karabağlar ilçesinde, 68 yaşındaki kadın, kendisini dolandırmaya çalışan dolandırıcıları, polise yakalattı.
Karabağlar ilçesinde oturan 68 yaşındaki Ş.Y. isimli kadını, 29 Temmuz günü saat 11.30’da, ev telefonundan kendini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcısı aradı. Telefondaki şahıs polis olduğunu ve bir operasyon yapıldığını belirterek Ş.Y.’ye, "Kimliğiniz bir banka soygununda kullanılmış, şüpheli şahsıları yakaladık, sizin suçunuz olmadığınızı biliyoruz, bize yardım etmeniz gerekiyor, evinizde ne kadar altın ve para varsa hazırlayan gelecek olan görevliye verin" dedi. Telefondaki kişilerin dolandırıcı olduğunu anlayan Ş.Y., yanındaki kızına dolandırıcılara belli etmeden durumu anlatıp polisi aramasını söyledi. Ş.Y.’nin kızı durumu 155 Polis İmdat Hattı’na bildirdi. İhbar üzerine olay yerine Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amiriliği ekipleri geldi.

Konuşmaları ses kaydına aldı
Yaşlı kadın telefon dolandırıcıları ile telefonda konuşmaya devam ederken, dolandırıcıları şüphelendirmemek için endişeli bir şekilde konuştu ve bu sırada konuşmaları ses kaydına aldı. Polis ekipleri evin çevresinde önlemler alırken telefonda dolandırıcılarla konuşan Ş.Y. isimli kadın, evdeki altın ve paraları hazırladığını, gelip almalarını söyledi.

Polis suç üstü yaptı
Telefon dolandırıcısı evin önüne gelirken Ş.Y. poşeti balkondan aşağıda bekleyen telefon dolandırıcısına attı. Bu sırada, ev etrafında önlem alan polis ekipleri, telefon dolandırıcısını suç üstü yakaladı. Yapılan araştırmada dolandırıcının 21 yaşındaki İ.E. olduğu belirlenirken şüphelinin geçtiğimiz Kasım ayında, Karabağalar Eski İzmir semtinde H.D.’yi aynı yöntemle 12 adet bilezik, 2 adet altın künye, 1 adet altın zincir, 1 adet çeyrek altın, 200 dolar, 6 adet yüzük ve 2 adet altın seti alarak dolandırdığı; geçtiğimiz Haziran ayında, Buca’da İ.E. (28) isimli şahsı ise toplam değeri 9 bin lira olan 1 adet altın kelepçe, 7 adet altın künye, 5 adet altın yüzük ve 1 çift altın küpesini alarak dolandırdığı; geçtiğimiz Temmuz atının başında ise H.D.’yi 8 adet bilezik, 1 adet altın künye, 1 adet altın altın zincir, 1 adet beşi bir yerde kolye ve bir adet altın setini alıp dolandırdığı belirlendi. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheli İ.E., 4 ayrı dolandırıcılık suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
(İHA)
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61