banner43

Şanlıurfa’ya Azerbaycan Bulvarı kazandırılıyor

ŞANLIURFA’YA AZERBAYCAN BULVARI KAZANDIRILIYOR

Şanlıurfa’ya Azerbaycan Bulvarı kazandırılıyor

Şanlıurfa’da yeni yol açma ve yol genişletme çalışmalarını sürdüren büyükşehir belediyesi, artan nüfus ve araç sayısını da dikkate alarak Diyarbakır yolunu Seyrantepe Mahallesine bağlayacak olan 50 metre genişliğindeki Azerbaycan Bulvarında çalışmalarını sürdürüyor.

Kent genelinde sürdürdüğü ulaşım projeleri ile kent trafiğini rahatlatmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Azerbaycan Bulvarında sürdürdüğü çalışmalar çerçevesinde Diyarbakır yolunu Seyrantepe mahallesine bağlayacak olan 50 metre genişliğindeki yol ile on binlerce aracın şehir merkezi trafiğine girmeden seyahat etmeleri sağlanacak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün direktifleriyle fen işleri ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü ikinci bir çevreyolu olma özelliğine sahip olacak Azerbaycan Bulvarı ile Buluntu Hoca Bulvarına, ardından Açıksu Caddesine bağlanacak şekilde etaplar halinde devam edecek.

“Şanlıurfa’nın can damarlarını açıyoruz”

Yeni yol açmalar ve yeni bulvarlarla Şanlıurfa’nın can damarlarının açtıklarının altını çizen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Azerbaycan Bulvarı kenti Buluntu Hoca Bulvarına bağlayacak. Bu yol çalışmaların diğer etaplarında Açıksu Caddesine kadar bağlanacak. Bu yol ile şehrimiz ikinci bir çevre yolu kazanmış olacak. Şanlıurfa adeta şantiyeye dönmüş durumda her yerde bir çalışma var. Şanlıurfa’nın nefes boruları, can damarları açılıyor. Kendi araç ve ekiplerimizle sahada canla başla çalışıyoruz. Yol yapım çalışmaları çerçevesinde henüz yapılaşmanın olmadığı yerlerde altyapıyı tamamlayarak halkımızın hizmetine sunuyoruz. Şanlıurfa artık çağ atlıyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61