banner43

Tatilciler dikkat: O tarihte dalga boyu 1 metreyi aşabilir

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KARADENİZ'DE ÖNÜMÜZDEKİ 3 GÜNDE RİP AKINTISI VE YOĞUN DALGA BEKLENTİSİ OLDUĞU İÇİN KARASU, KOCAALİ VE KAYNARCA'DAKİ SAHİLLERE KIRMIZI BAYRAK ÇEKİLECEĞİNİ AÇIKLADI VE TATİLCİLERİ UYARDI.

Tatilciler dikkat: O tarihte dalga boyu 1 metreyi aşabilir

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz’de önümüzdeki 3 günde RİP akıntısı ve yoğun dalga beklentisi olduğu için Karasu, Kocaali ve Kaynarca’daki sahillere kırmızı bayrak çekileceğini açıkladı ve tatilcileri uyardı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, "Karadeniz sahillerinde yarından itibaren riskli bir sistemin etkili olması bekleniyor. Günübirlik tatilciler ve Türkiye’nin dört bir yanından sahillerimize gelecek olan vatandaşlarımızı, 27 Temmuz’dan 30 Temmuz’a kadar (perşembe, cuma, cumartesi) hava koşulları denizdeki durumun tehlikeli bir hal almasına neden olabilir. Özellikle 27 Temmuz Perşembe günü dalga boyunun 1 metreyi aşması ve kuvvetli RİP akıntısının etkili olması bekleniyor. Belirtilen tarihlerde ekiplerimizce sahillere kırmızı bayrak çekilecek ve vatandaşlar denize girişlerin tehlikeli olduğu konusunda uyarılacaktır. Büyükşehir’imiz 54 kilometreyi ve 3 ilçeyi kapsayan sahil şeridinde teyakkuz halinde. Lütfen uyarıları dikkate alalım" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61