banner43

OYAK Çimento, Mardin’de sektör temsilcileriyle buluştu

OYAK ÇİMENTO MARDİN, ÇEVRESEL ETKİLERE KARŞI DİRENÇ SAĞLAYAN, DÜŞÜK KARBON SALINIMLI ÜRÜNÜ ‘CEMENTUM’ İÇİN MARDİN’DE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEYEREK GÜNEYDOĞU’DAKİ SEKTÖR TEMSİLCİLERİ VE MÜŞTERİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ.

OYAK Çimento, Mardin’de sektör temsilcileriyle buluştu

OYAK Çimento Mardin, çevresel etkilere karşı direnç sağlayan, düşük karbon salınımlı ürünü ‘Cementum’ için Mardin’de bilgilendirme toplantısı düzenleyerek Güneydoğu’daki sektör temsilcileri ve müşterileri ile bir araya geldi.

Türkiye çimento endüstrisinin kapasite ve pazar liderlerinden biri olan OYAK Çimento, Mardin fabrikasında ürettiği ‘Cementum’ için bilgilendirme toplantısı düzenledi. Etkinlikte OYAK Çimento Satış ve Üretim ekipleri; hazır beton üreticileri ve Mardin, Diyarbakır, Batman, Şırnak, Şanlıurfa illerinden katılım sağlayan müşterilerini Cementum hakkında bilgilendirdi.

Çevresel etkilere karşı direnç sağlayan, erken ve nihai yüksek dayanımlı ve düşük karbon salınımlı Cementum hakkında teknik bilgilerin paylaşıldığı etkinlikte, Cementum’un hazır betonda yüksek işlenebilirlik imkânı sunduğu, çevresel etkilere maruz betonlarda daha iyi performans sergilediği ve hazır beton üretimi, yol kaplamaları ve genel kullanım için ideal bir ürün olduğu belirtildi. ‘CEM VI’ sınıfı ürünü olan ‘Alfacem’in de piyasaya sürüldüğü belirtilirken, düşük karbonlu ve yüksek beyazlık oranına sahip ‘KarBeyaz’ ve çevresel etkilere karşı yüksek direnç sağlayan ‘Novocem’ ürünlerinin de yine 2023 içerisinde satışa çıkarılan ürünler olduğuna dikkat çekildi.

Yapılan açıklamaya göre, OYAK Grubu Şirketlerinden OYAK Çimento bugün aralarında ABD, Rusya, İsrail, Romanya ve Fas’ın da bulunduğu 85 ülkeye ürünlerini ihraç ediyor. Üretim süreçlerinde ve nihai ürünlerinde karbon emisyonunu azaltan projeleriyle örnek oluşturan şirket, düşük karbon ayak izine sahip kalsine kil teknolojisi ile dünya çimento sektörüne öncülük edenler arasından yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61