banner43

Gediz Yunus Emre Proje Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi metal bölümü öğrencileri yaz tatilini çalışarak geçiriyor

GEDİZ YUNUS EMRE PROJE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ METAL BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ YAZ TATİLİNİ ÇALIŞARAK GEÇİRİYOR

Gediz Yunus Emre Proje Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi metal bölümü öğrencileri yaz tatilini çalışarak geçiriyor

Kütahya’nın Gediz ilçesinde Yunus Emre Proje Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri yaz tatilinde üretim yaparak ekonomiye katkı sağlıyor.

Geçtiğimiz ay durak üreterek Gediz Belediyesine teslim eden okul öğrencileri üretim yapmaya devam ediyor. Yunus Emre Proje Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi metal bölümü öğrencileri yaz ayını da boş geçmeyerek ulusal bir mobilya firması için yarı mamul baza metal aksamı üreterek hem okulun döner sermayesine katkı sağlıyorlar hem de harçlıklarını çıkarıyorlar. Bu çerçevede metal bölümü öğretmen ve öğrencileri ulusal mobilya firması için 5 bin adetlik baza metal aksamının üçüncü partisini firma yetkililerine teslim ettiler. Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Okul Müdürü Mustafa Aslan, bizim için önemli olan öğrencilerimizin eğitimi ve gerçek hayatta kullanacakları mesleki bilgileri öğrenmeleri dedi. 4 farklı alanda eğitim verdiklerini ifade eden Müdür Aslan, “Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı, İnşaat Teknolojisi Alanı, Makine Teknolojisi Alanı, Metal Teknolojisi Alanlarında eğitim öğretim veriyoruz. Her zaman gelişen teknolojinin takipçisiyiz. Ekipmanlarımızı bu doğrultuda yenilemeye ve öğrencilerimizi endüstrinin talep ettiği niteliklerle yetiştirmeye çabalıyoruz” dedi.

Aslan ayrıca, “Üretime ve döner sermayeye ağırlık vererek öğrencilerimizin öğrenmesi, öğrenirken üretmesini hedefliyoruz. Ürettikleri ürünlerin gerçek hayatta kullanılabilmesi bizim için de ayrı bir önem taşıyor ve öğrencilerimize özgüven kazandırıyor. Yılsonuna kadar döner sermayede 2 milyon lirayı geçmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61