banner43

Japonya Başkonsolosu 1400 yıllık Hereke Kalesi’ne hayran kaldı

KÖRFEZ BELEDİYESİ TARAFINDAN RESTORASYONU TAMAMLANARAK TURİZME KAZANDIRILAN TARİHİ HEREKE KALESİ’Nİ ZİYARET EDEN JAPONYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSU KASAHARA KENİCHİ, "TÜRKİYE’YE GELECEK JAPON TURİSTLERE MUTLAKA HEREKE KALESİ’Nİ GÖRMELERİNİ TAVSİYE EDECEĞİZ" DEDİ.

Japonya Başkonsolosu 1400 yıllık Hereke Kalesi’ne hayran kaldı

Körfez Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanarak turizme kazandırılan tarihi Hereke Kalesi’ni ziyaret eden Japonya İstanbul Başkonsolosu Kasahara Kenichi, "Türkiye’ye gelecek Japon turistlere mutlaka Hereke Kalesi’ni görmelerini tavsiye edeceğiz" dedi.

Japonya İstanbul Başkonsolosu Kasahara Kenichi, Hereke Kalesi’ni ziyaret etti. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt tarafından karşılanan Kenichi, ilk olarak kale içerisinde bulunan Nazende Kale içerisinde çay içti. Roma İmparatorluğu döneminde yapılan, Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde bahsedilen kalenin surlarına çıkan Kenichi, İzmit Körfezi ve Hereke manzarasını izledi.

Japonya İstanbul Başkonsolosu Kasahara Kenichi’ye ziyaretinden dolayı teşekkür eden Başkan Söğüt, "Hereke Kalemiz, bölge turizmi için de önemli. Adeta bir tarihi koridor olan Hereke için de önemli bir adımdı. Restorasyonu, peyzajı ve aydınlatmalarını tamamladıktan sonra ziyaretçilere açtık. Kasahara Kenichi ile ilk olarak kale içerisindeki kafede çay içtik, sohbet ettik. Akabinde de kalemizin iç kısmını birlikte gezerek bilgiler aktardık. Bundan sonra da kendilerinden özellikle Japon turistlerin ilçemize Hereke’nin tarihi ve doğal güzelliklerini görmek için davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Gördüğü ilgi ve misafirperverlikten dolayı Başkan Şener Söğüt’e teşekkür eden Japonya İstanbul Başkonsolosu Kasahara Kenichi, "Burayı görme fırsatı yakaladığım için gerçekten mutluyum. Hereke gerçekten çok güzel bir yer. Kültürel ve tarihi açıdan çok zengin. Japon Başkonsolosluğu olarak Türkiye’ye gelen Japon misafirlerin burayı ziyaret etmeleri için çalışacağız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61