banner43

Çayırova Millet Bahçesi tamamlandığında buluşma noktası olacak

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 7'DEN 70'E TÜM VATANDAŞLARIN BULUŞMA NOKTASI OLACAK OLAN VE 70 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE YAPILAN ÇAYIROVA MİLLET BAHÇESİ'Nİ İNCELEYEREK BİLGİ ALDI.

Çayırova Millet Bahçesi tamamlandığında buluşma noktası olacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Çayırova’ya 7’den 70’e tüm vatandaşların buluşma noktası olacak Millet Bahçesi kazandırıyor

Şehirde yaşayan insanları her geçen gün daha fazla yeşil alanla buluşturmak üzere çalışmalarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Çayırova Akse Mahallesinde 70 bin metrekare alan üzerine yapılan Çayırova Millet Bahçesi için yoğun mesai harcıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, yapımı tüm hızıyla devam eden Çayırova Millet Bahçesi projesini yerinde inceleyerek, projeyle ilgili bilgi aldı. Başkan Büyükakın’a Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi ve AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Servet Günay da eşlik etti.

Buluşma noktası olacak

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nın gözetiminde devam eden Çayırova Millet Bahçesi projesi tamamlandığında ilçe sakinlerinin buluşma noktası olacak. Millet Bahçesinin içerisinde bin 140 metrekare millet kıraathanesi, 410 metrekare kafeterya, 182 metrekare mescit, 120 metrekare spor tesisi, 54 metrekare tuvalet ve 10 metrekare büfe gibi yapılar yer alıyor. Projede ayrıca 125 metrekare giriş meydanı, 2 bin metre yürüyüş yolu, 700 metre bisiklet yolu, bin 740 metrekare çocuk oyun alanları, bin 200 metrekare kaykay pisti, 250 metrekare gül bahçesi, 15 bin metrekare meyve bahçesi, 2 bin metrekare piknik alanı, 45 bin metrekare yeşil alan, fitness alanı, futbol ve basketbol sahaları inşa ediliyor. Çayırova’nın çehresini değiştirecek Millet Bahçesinde yapılan çalışmalarda millet kıraathanesi binasının kaba inşaat ve gaz beton işleri ile mescit, büfe, kafeterya, spor tesisi ile tuvalet binalarının kaba imalatları tamamlandı. Öte yandan, 4 oyun alanın betonları atılırken, skatepark pistinin montajları da tamamlandı.

"Diktiğimiz fidanlarla geleceğe nefes oluyoruz"

Projenin son durumu ile ilgili bilgi alan Başkan Büyükakın, "Şehrimizi daha yeşil yapma hedefimiz için arkadaşlarımızla çaba sarf ediyoruz. Kişi başına düşen yeşil alan miktarını daha da yukarıya çekmek için çalışıyoruz. Şehrimize ve bölgemize çok yakışacak Çayırova Millet Bahçesi projesini yakından inceledik. Projemizin yapımını tamamladığımız da ilçemize yeni bir yeşil alan kazandırmış olacağız. Burada özellikle gençlerimiz ve çocuklarımızın keyifle vakit geçirebileceği alanlar inşa ediyoruz. Vatandaşlarımızın buluşma noktası olacak projemizi inşallah en kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacağız. Kocaeli’ni daha yeşil hale getirmek için durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Diktiğimiz fidanlarla da geleceğe nefes oluyoruz. Hayata geçirdiğimiz millet bahçeleri ile birlikte aktif yaşama ve daha fazla sosyalleşmeye imkan sağlıyoruz. Zengin alanlar oluşturarak Çayırova’nın ve bölgemizin değerine değer katıyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61