banner43

Tarihi geçmiş gıda ürünlerinin tespit edildiği market hakkında yasal işlem başlatıldı

KIRIKKALE'NİN YAHŞİHAN İLÇESİNDE ZABITA EKİPLERİNCE YAPILAN MARKET DENETİMİNDE, RAFLARDA BULUNAN BAZI GIDA ÜRÜNLERİNİN SON KULLANMA TARİHİ GEÇTİĞİ TESPİT EDİLDİ

Tarihi geçmiş gıda ürünlerinin tespit edildiği market hakkında yasal işlem başlatıldı

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde zabıta ekiplerince yapılan market denetiminde, raflarda bulunan bazı gıda ürünlerinin son kullanma tarihi geçtiği tespit edildi. Ekipler, market hakkında yasal işlem başlattı.

Yahşihan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bir markette yaptığı denetimde son kullanma tarihi geçmiş ürünler bulunduğunu tespit edildi. Bu ürünler içerisinde son kullanma tarihi geçen süt, un ve kuru gıda ürünlerinin satılmak üzere reyonlarda yer aldığı belirlendi. Zabıta ekipleri market hakkında yasal işlem başlattı, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri de imha etti.

Para kazanmak uğruna vatandaşların sağlığıyla oynayanlara müsaade etmeyeceklerini belirten Zabıta Müdürü Semih Serhat Göçer, ürün alırken son kullanma tarihlerini dikkatli şekilde kontrol edilmesi gerektiğini söyledi.

Son kullanma tarihi geçmiş olan ürünlerin tespiti halinde yasal işlem başlattıklarını ifade eden Göçer, "Hemşehrilerimizden isteğimiz, alışverişlerinde ürünlerin son kullanma tarihlerini dikkatli bir şekilde kontrol etmeleri ve tarihi geçmiş ürünleri ilgili yerlere bildirmeleridir. Birileri daha çok kazanacak diye halkımızın sağlığının tehlikeye düşmesine asla izin veremeyiz" dedi.

Göçer, insan sağlığına uygun üretim yapmayan mekanları, sahte veya son kullanma tarihi geçmiş ürün satan marketleri ve bakkalları, 0505 164 46 40 numaralı telefondan yada Whatsapp ihbar hattı üzerinden bildirmesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61