banner43

Hacılar’da Birlik ve Beraberlik Etkinlikleri coşkuyla başladı

HACILAR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN BİRLİK VE BERABERLİK ETKİNLİKLERİ BAŞLADI. URFA AHENGİ MÜZİK TOPLULUĞU VATANDAŞLARA UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATIRKEN, HACILAR BELEDİYE BAŞKANI BİLAL ÖZDOĞAN, “BİRLİK VE BERABERLİK HER YERDE VAR AMA HACILAR’DA ÇOK ÇOK DAHA FAZLASIYLA VAR” DEDİ.

Hacılar’da Birlik ve Beraberlik Etkinlikleri coşkuyla başladı

Hacılar Belediyesi tarafından düzenlenen Birlik ve Beraberlik Etkinlikleri başladı. Urfa Ahengi Müzik Topluluğu vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşatırken, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, “Birlik ve beraberlik her yerde var ama Hacılar’da çok çok daha fazlasıyla var” dedi.

Hacılar Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün sürecek olan Birlik ve Beraberlik Etkinlikleri başladı. İlçe meydanında düzenlenen ve saygı duruşunda bulunulması ile İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından etkinliğin açılışında konuşan Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, “Öncelikle sizleri bizlerle buluşturan Allah’a şükürler olsun. Pandemi dolayısıyla 2020 ve 2021 yılları arasında bu etkinliği gerçekleştiremedik. Güzel yurdumuzun güzel illerinde, güzel ilçelerinde bu tür etkinlikler oluyor. Bu tür etkinliklerin adı başka başka oluyor ama bizim Hacılar’ımızda neden birlik beraberlik, birlik ve beraberlik Anadolu’da zaten var, Kayseri’de fazlasıyla var ama Hacılar’da ziyadesiyle var, çok çok daha fazlasıyla var. Yıllar öncesinden gelen birlik, beraberlik, yıllar öncesinden gelen kardeşlik bugün burada sizlerle bizleri buluşturdu. Allah sizlerden razı olsun. Zira Hacılar tarihine baktığımızda da 1940’lı yıllarda ortaklı bir dokuma kooperatifinin de olduğu gözlemliyoruz. 1970’li yıllarda da Hes kablonun temelinin de birlik ve beraberlik içerisinde atıldığını görüyoruz. Birlik beraberlik alanda her alanda var. Ticarette var, sanayide var, tarımda var, turizmde var, bağcılıkta var. Bu birlik ve beraberlik sayesinde de Allah nasip etti 2019’dan bu tarihe kadar olan sizlerin katkıları ile de birçok eseri ilçemize kazandırdık” ifadelerini kullandı.

Özdoğan’ın konuşmasının ardından sahne alan Urfa Ahengi Müzik Topluluğu birbirinden neşeli şarkıları ile vatandaşlara unutulmaz bir gün yaşattı. Etkinliğe katılan yüzlerce vatandaşta alkışlarıyla türkülere eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61