banner43

Doktor başkandan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ne ziyaret

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KANSER ERKEN TEŞHİS TARAMA VE EĞİTİM MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Doktor başkandan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ne ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

Bir doktor başkan olarak Kayseri’de sağlık alanında yapılan çalışmaları yakından takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İldem’de faaliyet gösteren Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü, Melikgazi İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, yapılan periyodik taramalar sayesinde kanser bulgusu olan hastaların erkenden teşhis edilerek oluşabilecek hayati risklerin minimize edilmesi hedeflenen merkezde hem sağlık çalışanları hem de vatandaşlarla sohbet etti.

Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek, burada halkımıza hizmet veren sağlık çalışanlarımız ve vatandaşlarımızla bir araya geldik” dedi.

Kanser ile mücadelede erken teşhisin çok önemli olduğunu vurgu yapan Başkan Büyükkılıç, “Bu açıdan baktığımızda bu gibi merkezlerimizin yaptıkları çalışmalar insanlarımızın yaşamlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için çok kıymetli” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61