banner43

Ali Kayası’na ulaşım sağlayan yol asfaltlanıyor

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ŞEHRE KAZANDIRDIĞI EN ÖNEMLİ TURİZM YATIRIMLARINDAN ALİ KAYASI CAM TERAS VE TURİZM TESİSİ’NDE SONA GELİNDİ.

Ali Kayası’na ulaşım sağlayan yol asfaltlanıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin şehre kazandırdığı en önemli turizm yatırımlarından Ali Kayası Cam Teras ve Turizm Tesisi’nde sona gelindi. Bölgeye cam teras, restoran, yürüyüş yolları ve otopark inşa edilirken, turizm tesisine ulaşım sağlayan 20 kilometrelik yolda da asfalt öncesi zemin hazırlıkları hızla devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat depremleri dolayısıyla yarım kalan projelerini bir bir tamamlamayı sürdürüyor. Şehrin en önemli doğal güzelliklerinden Ali Kayası’nda hayata geçirilen Cam Teras ve Turizm Tesisleri’nde de son çalışmalar gerçekleştiriliyor. 3 etaplı olarak planlanan projenin ilk etabında Ali Kayası’na cam teras, restoran, yürüyüş yolları ve otopark inşa edilirken, turizm tesisine ulaşım sağlayan 20 kilometrelik yolda da asfalt öncesi zemin hazırlıkları hızla devam ediyor. İnşa, çevre düzenleme, asfalt ve peyzaj uygulamalarının kısa süre içerisinde tamamlanmasıyla hizmete alınacak Ali Kayası Cam Teras ve Turizm Tesisleri’nin şehrin turizm potansiyelini ve katma değerini katbekat artırması hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61