banner43

Yaralı bukalemun tedavi ediliyor

ORTAKENT MAHALLESİ DENİZ SOKAK’TA YARALI BİR HALDE BULUNAN VE VATANDAŞLAR TARAFINDAN TORBA GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ YETKİLİLERİNE TESLİM EDİLEN BUKALEMUN TEDAVİ ALTINA ALINDI.

Yaralı bukalemun tedavi ediliyor

Bodrum Belediyesi Torba Geçici Hayvan Bakımevi, şimdi de yaralı bir bukalemunu misafir etti.

Ortakent Mahallesi Deniz Sokak’ta yaralı bir halde bulunan ve vatandaşlar tarafından Torba Geçici Hayvan Bakımevi yetkililerine teslim edilen bukalemun tedavi altına alındı.

Barınak veterinerlerinden Kubilay Cici, "Vatandaşımızın yol kenarında bulduğu, yüzünde ve gözünde kanamalar olan bukalemunu hemen tedaviye alıp ilk muayenesini yaptık. Kanamanın gözünden kaynaklandığını tespit edip bölgeyi temizledik ve antibiyotik tedavisine başladık. Dişi olan bu Akdeniz bukalemunu bu bölgede çok yaygındır. Bukalemunun tedavisinin takibini yapıyoruz. 1 hafta daha tedaviye devam edip durumuna bakacağız" dedi.

Yetkililer tarafından bu hafta barınağa getirilen kanadına misina dolanmış martı, halsiz kumru yavrusu, pençesinde kırık olan şahin ve kabuğunda kırıklar olan kaplumbağanın da tedavisinin devam ettiği belirtildi. Sağlık kontrolleri tamamlanan hayvanlar, muayene ve tedavilerinin ardından Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğine teslim edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61