banner43

Sıcak havadan kaçan Erzincanlılar soluğu parklarda alıyor

ERZİNCAN’DA HAVA SICAKLIĞINDA YAŞANAN ARTIŞIN ARDINDAN, KENTTE YAŞAYANLAR SOLUĞU YEŞİL ALANLARDA ALDI

Sıcak havadan kaçan Erzincanlılar soluğu parklarda alıyor

Erzincan’da hava sıcaklığında yaşanan artışın ardından, kentte yaşayanlar soluğu yeşil alanlarda aldı.

Vatandaşlar, hem bunaltıcı sıcaktan korunmak hem de doğayla iç içe vakit geçirebilmek adına Bariş Manço Parkı ve Atatürk Parkına akın etti. Termometrelerin 35 dereceyi gösterdiği kentte, vatandaşlar ağaç gölgelerinde serinlemeye çalışıp, piknik yaptı.

Son günlerde hava sıcaklıklarının artış göstermesinden dolayı ise vatandaşlar serinlemek ve ferahlamak için gölgelik olan parklara yoğun ilgi gösterdi. Evde serinleme şansları olmayan aileler ise çocuklarını, yiyecek ve içeceklerini alarak park alanlarındaki gölgelerde serinlemeye çalışırken kimi vatandaşlarda çimlere uzanarak serinlemeye çalıştı. Sıcaktan bunalarak parklarda serinlemek isteyen vatandaşlar, hava sıcaklıklarının artış gösterdiğini belirterek, evlerinde duramayıp çoluk çocuk aileleriyle birlikte parklara geldiklerini ve gölge alanlarda serinlemeye çalıştıklarını ifade etti.

Dinlenmek için parkları tercih eden vatandaşlar, güneşin etkisinden kaçmak için gölge alanlara yöneldi. Uzmanlar güneş çarpması riskine karşı vatandaşları sıcak havanın etkili olduğu 10.00 - 16.00 saatlerinde dışarı çıkmamaları yönünde uyarıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61