banner43

Aşırı sıcaklarda boğulmalara dikkat

YAZ AYLARININ AŞIRI SICAK GEÇEN GÜNLERİNDE BARAJ, GÖLET VE SULAMA KANALLARINDA BOĞULMA ORANININ ARTTIĞINA DİKKAT ÇEKEN YETKİLİLER, PEK ÇOK KİŞİNİN YÜKSEK ÖLÜM RİSKİNE RAĞMEN BARAJ, GÖLET HATTA SULAMA KANALLARINA GİRMEKTEN VAZGEÇMEDİĞİNİ BELİRTTİLER

Aşırı sıcaklarda boğulmalara dikkat

Yaz aylarının aşırı sıcak geçen günlerinde baraj, gölet ve sulama kanallarında boğulma oranının arttığına dikkat çeken yetkililer, pek çok kişinin yüksek ölüm riskine rağmen baraj, gölet hatta sulama kanallarına girmekten vazgeçmediğini belirttiler.

Yurt genelinde sıcaklıkların artmasıyla birlikte serinlemek isteyen vatandaşlar deniz ve havuzlara koşarken, pek çok kişi yüksek ölüm riskine rağmen baraj, gölet hatta sulama kanallarına giriyor. Yaz aylarında özellikle çocukların tehlikeli bir oyun oynadığına dikkat çeken yetkililer, baraj, gölet ve sulama kanallarına girilmemesi hususunda uyarıda bulundular.

Yapılan uyarıda, "Ne kadar yüzme bilinirse bilinsin; tatlı ve durgun su ile deniz suyunun özellikleri farklıdır. Bunu göz ardı eden onlarca çocuğumuz "ben yüzme biliyorum" diyerek 3-5 metrelik sulara korkusuzca giriyor. Ancak bilinmelidir ki baraj plaj değildir" denildi.

Pek çok sulama kanalı ve göletin çevresinin korkuluklarla kapatılmasına rağmen; bazı noktalara ise uyarı levhalarının asıldığını belirten yetkililer, hazırlanan kamu spotları ile sık sık vatandaşları uyarıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61