banner43

’Yılın en iyisi’ bu sene de ’CANiK’ oldu

CANİK, ABD’DE ATEŞLİ SİLAH ENDÜSTRİSİNİN OSCAR’LARI OLARAK KABUL EDİLEN 2023 INDUSTRY CHOİCE AWARDS’TAN (ICA) BU YIL İKİ ÖDÜLLE DÖNDÜ. SEKTÖRÜN EN PRESTİJLİ ÖDÜLLERİNDE CANİK, SFX RIVAL-S İLE 4’İNCİ KEZ YILIN TABANCASI SEÇİLİRKEN, METE MC9 İSE YILIN EN İYİ GİZLİ TAŞIMA TABANCASI ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU.

’Yılın en iyisi’ bu sene de ’CANiK’ oldu

CANiK, ABD’de ateşli silah endüstrisinin Oscar’ları olarak kabul edilen 2023 Industry Choice Awards’tan (ICA) bu yıl iki ödülle döndü. Sektörün en prestijli ödüllerinde CANiK, SFx RIVAL-S ile 4’inci kez Yılın Tabancası seçilirken, METE MC9 ise "Yılın En İyi Gizli Taşıma Tabancası" ödülünün sahibi oldu.

Dünya silah endüstrisinin kalbi sayılan ABD’ye dünya genelinden en çok ihracat gerçekleştiren üç firmadan biri olan CANiK, kendi ödül rekorunu kırdı. ABD’de silah endüstrisinin Oscar’ları olarak kabul edilen 2023 Industry Choice Awards’tan (ICA) bu yıl tam iki ödülle döndü. Sektörün en prestijli ödüllerinde CANiK, SFx RIVAL-S ile 4’inci kez ‘Yılın Tabancası’ seçildi. METE MC9 ile ise 2’nci kez ‘Yılın En İyi Gizli Taşıma Tabancası’ ödülünün sahibi oldu. Aynı ödülü 2017’de TP9 SFx, 2019’da TP9 ELITE COMBAT ile alan CANiK, 2022 yılında da SFx RIVAL modelleri ile en iyi tabanca ödülünü almıştı.

METE serisinin özel tasarımlı üyesi

CANiK, METE serisinin 28 mm’lik özel tasarımlı üyesi METE MC9 modeli ile de aynı etkinlikte Concealed Carry Pistol of the Year (Yılın Gizli Taşıma Tabancası) ödülünün sahibi oldu. CANiK, aynı ödülü daha önce de 2020 yılında TP9 ELITE SC ile elde etmişti. İnce tasarımı ve yüksek kapasite şarjör yapısı mikro kompakt segmentinin tanımını yeniden yapan METE MC9, ince tasarımının yanı sıra optik nişangâhların (Trijicon RMRcc hariç) hepsiyle uyumlu olmasıyla dikkat çekiyor. “Co-witness” özelliğine sahip olan METE MC9, aynı anda hem optik nişangâh hem de klasik gez arpacık ile birlikte kullanılabiliyor.

“Savunma sanayimize nitelikli değer katıyoruz”

Bu yıl ICA’dan iki ödülle dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “ICA, hiçbir firmanın üye ya da sponsor olarak kabul edilmediği, tabancalarla ilgili değerlendirmelerin çoğu zaman firmaların haberi olmadan yapıldığı bir organizasyon. Bu etkinlikte iki ürünümüzün farklı kategorilerde yılın tabancası seçilmiş olmasını, ateşli silahlar pazarında sürdürdüğümüz başarının simgesi olarak görüyoruz. Bu sayede savunma sanayimizin vitrinine de nitelikli bir değer kattığımıza inanıyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61