banner43

Vakalara daha hızlı ulaşılacak

ÇİLİMLİ BELEDİYE BAŞKANI MUHSİN YAVUZ, AK PARTİ ÇİLİMLİ İLÇE BAŞKANI ORHAN KANSIZ İLE ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEYİP BİLGİ ALDI.

Vakalara daha hızlı ulaşılacak

DÜZCE(İHA) – Düzce’de Sağlık Bakanlığı tarafından Çilimli Belediyesi’nin desteğiyle kazaların sıklıkla yaşandığı Döngelli mevkiine 112 Acil Sağlık Hizmeti istasyonu yapılıyor. İstasyon vakalara hızlı ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak.

Çilimli ilçesinde sağlık yatırımları hızla devam ediyor. İlçede ki entegre hastane e-gurubu devlet hastanesi olurken acil sağlık istasyonlarına da bir yenisi daha ekleniyor. Çilimli Belediyesinin desteğiyle Sağlık Bakanlığı tarafından D100 Karayolu ile Anadolu Otoyoluna yakın nokta olan sıklıkla kazaların yaşandığı Döngelli Mahallesine 112 Acil Sağlık Hizmeti İstasyonu yapılıyor.

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, AK Parti Çilimli İlçe Başkanı Orhan Kansız ile çalışmaları yerinde inceleyip bilgi aldı.

Başkan Muhsin Yavuz, Acil Sağlık Hizmeti İstasyonunun konumu itibariyle çok önemli olduğunu belirterek “Döngelli Mahallemiz stratejik konumu olan bir mahalle. Yoğun bir trafiğin olduğunu Anadolu Otoyoluna, D100 karayoluna çok yakın. Aynı zamanda Gümüşova, Cumayeri, Gölyaka ve ilçemizde takviye bir güç olacak. Bölgede yaşayanlar için çok önemli. Büyük bir kolaylık ve rahatlık kazandıracak” dedi.

15-20 güne hizmete girecek

Daha önce okul olarak kullanılan yerde Acil Sağlık Hizmeti İstasyonun 24 saat hizmet vereceğini söyleyen Başkan Muhsin Yavuz “Burası daha önce okul olarak kullanılan bir alandı. Döngelli Köyü mahalle olduktan sonra belediyemize devrolmuştu. Bir kısmını Sağlık Müdürlüğünü tahsis ettik. İnşallah 15-20 gün içerisinde tadilat ve bakım işleri bitecek Eylül ayı içerisinde de hizmete girecek” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61