banner43

Mevsimlik tarım işçilerine sağlık hizmeti

DOĞU VE GÜNEYDOĞU İLLERİNDEN DÜZCE’YE FINDIK TOPLAMAK İÇİN GELEN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE KESİNTİSİZ SAĞLIK HİZMETİ VERİLİYOR. İŞÇİLER FINDIK BAHÇESİNDE SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇTİ.

Mevsimlik tarım işçilerine sağlık hizmeti

DÜZCE(İHA) –Doğu ve Güneydoğu illerinden Düzce’ye fındık toplamak için gelen mevsimlik tarım işçilerine kesintisiz sağlık hizmeti veriliyor. İşçiler fındık bahçesinde sağlık taramasından geçti.

Mevsimlik tarım işçilerine yönelik sağlık taramaları devam ediyor. Düzce İl Sağlık Müdürlüğümüz koordinasyonda, Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince, Doğu ve Güneydoğu illerinden fındık toplamak için gelen mevsimlik tarım işçilerine yönelik sağlık tarama programı bu yılda kesintisiz devam ediyor.

Akçakoca ilçesi Altunçay Köyü’nde yapılan etkinlikte mevsimlik tarım işçilerinin genel muayenelerinin yanı sıra kanser taraması, göz muayenesi ve diş taraması yapıldı.

Mevsimlik tarım işçilerine sağlık taraması haricinde mobil sağlık ekipleri Kırim Kongo Kanamalı Ateşi, yanık ve sıcak çarpmalarında ilkyardım konularında eğitimler verildi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri her akşam saat 19:00 dan sonra ilçeye bağlı köylerde bulunan işçilerin yaşam alanlarına gidilerek tarama yapmaya devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61