banner43

Korugöl, Düzce turizmine değer katacak

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI DR. FARUK ÖZLÜ, ŞEHRİN TURİZM DEĞERİNİN HER NOKTADA BÖLGE, ÜLKE VE DÜNYAYA AKTARILMASI İÇİN TÜM İMKANLARI KULLANIYOR. BAŞKAN ÖZLÜ, BU DOĞRULTUDA TURİZM AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR BÖLGE OLAN KORUGÖL’DE YAPILAN ÇALIŞMALARIN SON DURUMUNU YERİNDE İNCELEDİ.

Korugöl, Düzce turizmine değer katacak

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehrin turizm değerinin her noktada bölge, ülke ve dünyaya aktarılması için tüm imkanları kullanıyor. Başkan Özlü, bu yönde turizm açısından önemli bir bölge olan Korugöl’de yapılan çalışmaların son durumunu yerinde inceledi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kentin her noktasında bulunan ve turizm değeri taşıyan alanlara yönelik projeler üretmeye, üretilen projelerin de hızlı şekilde paydaşlar eşliğinde hayata geçirilerek şehre katma değer kazandırması için çalışmayı sürdürüyor.

Düzce’nin başta tarih turizmi olmak üzere her noktadaki imkanlarının kullanılması maksadıyla önemli projeler üretilmesinin önünü açan, bu çerçevede marka değerinin arttırılarak geleceğin turizm kenti olması yönünde ilerlemesini sağlayan Başkan Özlü, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ile Korugöl’ün turizme kazandırılması nezdinde başlatılan çalışmaları yerinde inceledi.

Yapılması planlanan işlerin son durumunu takip eden Başkan Özlü, “Bundan 3 yıl önce başladığımız faaliyetlerimizde çok önemli mesafeler kat ettik. Düzcelilerin burada piknik yapabilecekleri, dinlenebilecekleri güzel bir alan oluşturuyoruz. İlk aşamasını tamamladık. Bu çalışmada biz devlet tarafı olarak buranın elektriğini, suyunu ve yollarını yapmak üzerine sorumluluk aldık. Ticari yatırımları birlik yapacak. Protokolümüz bu şekilde. Şu anda günübirlik dinlenme ve piknik yapma noktasında burası hazır. Önümüzdeki günlerde konaklamalı şekilde yatırımlarımızı tamamlayacağız” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61