banner43

PAÜ heyeti, Özbekistan’da önemli iki ayrı buluşmaya katıldı

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (PAÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. AHMET KUTLUHAN VE PAÜ TIP FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. OSMAN İSMAİL ÖZDEL, ÖZBEKİSTAN’DA EŞZAMANLI OLARAK DÜZENLENEN TÜRK DEVLETLER TEŞKİLATI SAĞLIK BAKANLARI TOPLANTISI’NA VE 2. ÖZBEKİSTAN-TÜRKİYE SAĞLIK FORUMU VE FUARI'NA KATILDI.

PAÜ heyeti, Özbekistan’da önemli iki ayrı buluşmaya katıldı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve PAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İsmail Özdel, Özbekistan’da eşzamanlı olarak düzenlenen Türk Devletler Teşkilatı Sağlık Bakanları Toplantısı’na ve 2. Özbekistan-Türkiye Sağlık Forumu ve Fuarı’na katıldı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve PAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İsmail Özdel, Semerkand/Özbekistan’da gerçekleştirilen forumda, 7 üye ülkenin Sağlık Bakanları ve üst düzey heyetlerin yer aldığı “Türk Devletler Teşkilatı Sağlık Bakanları Toplantısı”na katıldı. Programın devamında Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Özbekistan Urgenç Üniversitesi Taşkent Tıp Akademisi Direktörü Prof. Dr. Ruzibaev Rashid Yusupovich, “Üniversitemiz ile Taşkent Tıp Akademisi” arasındaki karşılıklı iyi niyet anlaşmasına imza attılar.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, iki ülkenin Sağlık Bakanları, üst düzey yöneticileri ve Özbekistan’ın birçok farklı sağlık sektörü temsilcinin de katılım gösterdiği 2. Özbekistan-Türkiye Sağlık Forumu ve Fuarı’nda program çerçevesinde ‘Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Öğretimi’ adlı bir sunum da gerçekleştirdi. Rektör Kutluhan yaptığı sunumda; Probleme Dayalı Öğrenim, Empati Projesi, PAÜ Tıp Fakültesi’nin Başarıları ile Sağlık Turizminde PAÜ konularına değindi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61