banner43

Kemer’de orman yangınına havadan yoğun müdahale

ANTALYA’NIN KEMER İLÇESİNDEKİ ORMAN YANGINI, 39’UNCU SAATİNDE DEVAM EDİYOR. EKİPLER SARP KAYALIKTA DEVAM EDEN YANGINI KONTROL ALTINA ALMAK İÇİN 23 HELİKOPTER VE 9 UÇAKLA MÜCADELE EDİYOR.

Kemer’de orman yangınına havadan yoğun müdahale

Antalya’nın Kemer ilçesindeki orman yangını, 39’uncu saatinde devam ediyor. Ekipler sarp kayalıkta devam eden yangını kontrol altına almak için 23 helikopter ve 9 uçakla mücadele ediyor.

Kemer ilçesinde 24 Haziran Pazartesi akşamı saat 21.08’de başlayan orman yangını dar kısımdaki kanyonda devam ediyor. Dün havanın kararmasıyla birlikte gece boyunca 5 gece görüşlü helikopterin havadan söndürme çalışmalarını yürüttüğü bölgede, günün ilk ışıklarıyla birlikte havadaki söndürme ekip sayısı arttı. Yangına 23 helikopter ve 9 uçakla müdahalede bulunuyor. Karadan ise binin üzerinde personel, arazöz, iş makinelerinin hava ekiplerine destek veriyor. Helikopter ve uçaklar sık aralıklarla sorti düzenleyip denizden aldıkları suyu yangın bölgesine taşıyor.

Bölgede dün etkili olan şiddetli rüzgâr ise bugün yön değiştirerek şiddetini azalttı. Rüzgârın yön değiştirmesi ile dün batıya doğru ilerleme kaydeden yangın, bugün kuzey doğu yönünde ilerledi. Hava sıcaklığı ise 40 derece ölçülürken, nem oranı yüzde 26 olarak kayda geçti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61