banner43

Aşırı sıcakta inek ve keçisini suyla serinletmeye çalıştı

BASRA SICAKLARININ ETKİLİ OLDUĞU ADANA’DA SICAKLIK REKORLARINI YENİLEYEN KOZAN İLÇESİNDE TERMOMETRELERİNİN 50 DERENİN ÜZERİNİ GÖSTERMESİ ÜZERİNE İNEKLERİNİ SICAKTAN KORUMAK İSTEYEN BİR VATANDAŞ İNEĞİNİ SOĞUK SU İLE YIKAYARAK SERİNLEMEYE ÇALIŞTI.

Aşırı sıcakta inek ve keçisini suyla serinletmeye çalıştı

Basra sıcaklarının etkili olduğu Adana’nın Kozan ilçesinde bir kişi, inek ve keçisini suyla serinletmeye çalıştı.

İlçede hayvancılık yapan Bestami Akgöç, sıcak nedeniyle süt veriminin düşmemesi için Basra sıcaklarında hayvanlarını su ile serinletti.

Akgöç, evinde gözü gibi baktığı ineği ve keçisinin evladı gibi olduğunu, onları da sıcaktan korumaya çalıştığını söyleyerek, “Instagram’da bir video paylaştım bana neden inek ve keçileri yıkıyorsunuz diye soruyorlar. Kozan’a gelseniz anlarsınız 50 derece sıcakta bir de Basra sıcakları var, biz dayanamıyoruz sıcaklara onlar nasıl dayansın? Biz onlardan geçim sağlıyoruz çocuğumuz gibi bakıyoruz. Çocuklarım da keçilerine kendi elleriyle su vererek sıcaktan koruyorlar, onların bakımını yapmak bize keyif veriyor. Biz onlara onlar bize bakıyor. Çok seviyorum onlarla ilgilenmeyi, vakit geçirmeyi. Bir kap su koyarak sokak hayvanlarını da düşünelim. Bir kap su her şeye bedeldir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61