banner43

Sınava çalışan gençlere ’Yıldırım’ destek

YILDIRIM BELEDİYESİ’NİN GENÇLERE VE EĞİTİME DESTEĞİ SÜRÜYOR. İLÇEYE KAZANDIRDIĞI KÜTÜPHANELER VE ÇALIŞMA SALONLARININ YANI SIRA; DENEME SINAVLARI VE MOTİVASYON SEMİNERLERİ İLE ÖĞRENCİLERİN YANINDA OLAN YILDIRIM BELEDİYESİ, YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) SONRASINDA DA ‘TERCİH DANIŞMANLIĞI’ İLE ALANINDA UZMAN REHBER ÖĞRETMENLERİ GENÇLERLE BULUŞTURUYOR. 24-28 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA HİZMET VEREN TERCİH DANIŞMANLIĞI MERKEZİ’NE BAŞVURAN ÖĞRENCİLER, ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK VE REHBERLİK DESTEĞİ ALARAK, ÜNİVERSİTE TERCİHLERİNİ YAPABİLİYOR. GENÇLERİN ALDIKLARI SONUÇLARA GÖRE EN DOĞRU TERCİHLERİ YAPMASI AMACIYLA KURULAN DANIŞMANLIK OFİSİ 5 GÜN BOYUNCA DEVAM EDECEK.

Sınava çalışan gençlere ’Yıldırım’ destek

Yıldırım Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında da tercih danışmanlığı ile alanında uzman rehber öğretmenleri gençlerle buluşturuyor.

24-28 Temmuz tarihleri arasında hizmet veren Tercih Danışmanlığı Merkezi’ne başvuran öğrenciler, ücretsiz danışmanlık ve rehberlik desteği alarak, üniversite tercihlerini yapabilecek. Gençlerin aldıkları sonuçlara göre en doğru tercihleri yapması amacıyla kurulan danışmanlık ofisi 5 gün boyunca devam edecek.

Gençleri her zaman desteklediklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Bizim belediyecilik anlayışımızda hizmet önceliği gençler ve çocuklarındır. Onlara yapılan her yatırım geleceğe dikilmiş bir fidandır. Bu anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gençlerimiz için Bursa’nın en güzel kütüphanelerini ilçemize kazandırdık. Hayata geçirdiğimiz programlarla gençlerimizin eğitimlerine katkı sağladık. Sınavın ardından da öğrencilerimizi yalnız bırakmayıp üniversite tercih sürecinde, en doğru kararı verebilmeleri için gençlerimize danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. İnşallah gençlerimiz, kendilerine en faydalı olacak, mutlu hissedecekleri üniversitelere ve bölümlere gidebilir. Onları mutlu görmek bizlerin en büyük motivasyon kaynağı” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61