banner43

Nazilli Belediyesi ekipleri vatandaşları serinletti

NAZİLLİ BELEDİYESİ, BÖLGENİN EN BÜYÜK VE EN KALABALIK PAZARI OLAN PERŞEMBE PAZARI’NDA VATANDAŞLARIN AŞIRI SICAKLARDAN ETKİLENMEMESİ İÇİN ÇEŞİTLİ NOKTALARA ÇADIRLAR KURARAK SOĞUK SU DAĞITIMI, AÇIK HAVA SOĞUTUCUSU, DOKTOR VE ARAÇ HİZMETİ VERİYOR.

Nazilli Belediyesi ekipleri vatandaşları serinletti

Nazilli Belediyesi, bölgenin en büyük ve en kalabalık pazarı olan Perşembe Pazarı’nda vatandaşların aşırı sıcaklardan etkilenmemesi için çeşitli noktalara çadırlar kurarak soğuk su dağıtımı, açık hava soğutucusu, doktor ve araç hizmeti veriyor.

Türkiye’nin en sıcak illerinden olan Aydın’ın Nazilli ilçesinde Nazilli Belediyesi ekipleri, vatandaşların aşırı sıcaklardan etkilenmemesi için harekete geçti. Perşembe Pazarı’nın giriş ve çıkışı ile Belediye Meydanı’nda çadırlar kuran Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, vatandaşlara eş zamanlı olarak soğuk su dağıtımı gerçekleştirdi. Pazarın çeşitli noktalarına ise açık hava soğutucuları eklenerek sıcak havanın daha az hissedilmesi için önlem alındı. Nazilli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde görevli doktor ve hemşirenin de yaşlılar başta olmak üzere tüm Nazillililere acil durumlarda yardımcı olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Zor günlerden geçiyoruz. Her manada bu zorlukları birlikte yaşıyoruz. Birlikte göğüslemenin de rahatlığını göstereceğiz. Perşembe günü dolayısıyla Nazillimizde ciddi bir yoğunluk var. Tüm nüfus akışının şehir merkezinde olduğu ve termometrelerin 48 dereceleri gösterdiği bu günde hemşehrilerimizin sağlığının korunması adına çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizin sağlık görevlileri gerek tansiyon ölçümlerini yaparak gerekse sağlık alanında ivedi konularda yardımcı oluyorlar. Belediyemiz aracını da hemşehrilerimizin evlerine geliş gidişleri noktasında tahsis ettik. İnşallah istenmedik bir durumla karşılaşmadan bugünü en iyi şekilde geçireceğiz. Emeği geçen herkese teşekkürediyorum”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61