banner43

Kuşadası Belediyesi’nin süt desteği devam ediyor

KUŞADASI BELEDİYESİ’NİN SÜT DESTEĞİ HER GEÇEN AY DAHA FAZLA ÇOCUĞA ULAŞIYOR

Kuşadası Belediyesi’nin süt desteği devam ediyor

Kuşadası Belediyesi tarafından kentte yaşayan 2-5 yaş arasındaki çocukların sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla başlatılan süt desteği, her geçen gün daha fazla çocuğa ulaşıyor. 5 ayı geride bırakan proje çerçevesinde bu ay 1046 çocuğa süt ulaştıracak.

Sosyal belediyecilik alanında yaşama geçirdiği çalışmalarla hemşehrilerinin yaşadığı sosyal ve ekonomik sorunları hafifletmek amacıyla çözümler üreten Kuşadası Belediyesi’nin, dar kesimli ailelerin 2-5 yaş arası çocukları için başlattığı süt desteği projesi sürüyor. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve eşi Duygu Günel’in öncülüğünde ‘Kuşadası’nda çocuklar lıkır lıkır süt içiyor’ sloganı ile başlatılan proje çerçevesinde Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2-5 yaş arası her bir çocuk için aylık 8 litre sütü imza karşılığında ailelere teslim ediyor.

Başladığı Mart ayında 418 çocuğa 3 bin 344 litre süt desteği sağlanan projede, ulaşılan aile sayısı her geçen gün artıyor. Ekipler tarafından bu ay 1046 çocuğa toplam 8 bin 368 litre süt ulaştırılacak. Kuşadası Belediyesi ekipleri bu çerçevede son olarak Davutlar ve İkiçeşmelik mahallelerinde süt desteğinden yararlanan ailelerin kapılarını çalarak sütleri teslim etti.

Yaklaşık 4 aydır torunu için süt desteğinden faydalanan Sevda Tatar, “Kuşadası Belediyesi’ne ve Başkan Ömer Günel’e verdikleri bu hizmet için teşekkür ediyorum. Torunum için süt desteği alıyoruz. Ekipler her ay torunumun sütlerini evimize kadar getirip bize teslim ediyorlar. Çok memnunuz. Başkanımız sayesinde çocuklarımız daha sağlıklı büyüyor” dedi.

Süt desteğinden faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler ‘sutdestegi.kusadasi.bel.tr’ adresinden ve 444 71 14 numaralı Güvercin Masa hattı aracılığıyla başvuru yapabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61