banner43

Didim’de haftalık kontroller devam ediyor

AYDIN’IN DİDİM İLÇESİNDE HAFTALIK KONTROLLERİNE DEVAM EDEN EKİPLER, PAMUK, AYÇİÇEĞİ EKİM ALANLARINDA VE KANATLI İŞLETMELERİNDE DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRDİ.

Didim’de haftalık kontroller devam ediyor

Aydın’ın Didim ilçesinde haftalık kontrollerine devam eden ekipler, pamuk, ayçiçeği ekim alanlarında ve kanatlı işletmelerinde denetimler gerçekleştirdi.

Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri haftalık kontrollerine devam ediyor. Ürünlerin korunması ve çiftçilerin bilgilendirilmesi için sahaya inen ekipler, pamuk ve ayçiçeği ekim alanlarında haftalık kontrollerini gerçekleştirdi. Ayrıca kanatlı işletmelerinde de denetim gerçekleştiren ekipler, alınması gereken biyogüvenlik önlemleri başta olmak üzere yaptığı kontrollerde işletme sahiplerini bilgilendirdi.

Konu ile ilgili Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “İlçemiz pamuk ve ayçiçeği ekim alanlarında haftalık kontroller yapılarak çiftçilerimizle görüş alışverişinde bulunuldu. İlçemizde bulunan kanatlı işletmelerimizde kontrol ve denetimler yapılmıştır” ifadeleri yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61