banner43

Başkan Kaplan “Koçarlı pidesini tatmayan kalmayacak”

KOÇARLI BELEDİYE BAŞKANI NEDİM KAPLAN, KOÇARLI PİDESİNİN TANITIMI İÇİN İLÇEDEKİ REKLAM PANOLARINI PİDE GÖRSELLERİYLE DONATTI. MEŞHUR KOÇARLI PİDESİNİN TADINA HERKESİN BAKMASI GEREKTİĞİNİ VURGULAYAN BAŞKAN KAPLAN, KOÇARLI'YI PİDE SAYESİNDE GASTRONOMİ TURİZMİYLE DE TANIŞTIRMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Başkan Kaplan “Koçarlı pidesini tatmayan kalmayacak”

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Koçarlı pidesinin tanıtımı için ilçedeki reklam panolarını pide görselleriyle donattı. Meşhur Koçarlı pidesinin tadına herkesin bakması gerektiğini vurgulayan Başkan Kaplan, Koçarlı’yı pide sayesinde gastronomi turizmiyle de tanıştırmak istediklerini söyledi.

Koçarlı’daki pide ustalarının uzun yıllardan beri lezzet standardını değiştirmeden koruduğunu lezzetiyle ününün her yere yayıldığını ifade eden Belediye Başkanı Nedim Kaplan, “İlçemize özgü pide ile ilgili tanıtım atağı başlattık. Koçarlı’nın, çam fıstıklı pide ve ilçeye özgü enfes pide çeşitleri sayesinde gastronomi turizmi ile tanışması için de kolları sıvadık. Daha geniş kitlelere tanıtmak için çalışma başlatarak ilçede bulunan tüm reklam panolarımızı da Koçarlı pidesini tanıtıcı afişlerle donattık. Koçarlı pidesinin, turizminde hatırı sayılır bir noktaya gelmesi şart diye düşünüyoruz. Bunu içinde önümüzde hiçbir engel yok” dedi

İlçede faaliyet gösteren pide ustalarının ellerinden çıkan lezzetlerin ve ustaların fikirlerinin kendilerine yol göstereceğini ifade eden Başkan Kaplan, “İşletmecilerimizin tanıtıma dönük fikirlerini dinleyip Koçarlı’nın Pide başta olmak üzere gastronomi turizmi ile ilgili değerlendirmelerde bulunacağız. Kıymalı, kaşarlı, peynirli, kesikli, Antep fıstıklı, dondurmalı, meyveli ve çam fıstıklı başta olmak üzere farklı çeşitlerde hazırlanan Koçarlı pidelerinin lezzeti Aydın’da benzersiz. Bunu ilçemize gelip Koçarlı pidesini tadan ünlülerden de duyuyoruz. İlçemize hafta sonları pide yemek için yüzlerce insan akın ediyor. Koçarlı Pidesi de artık kendini bu anlamda ispatladı. İlçemizde bulunan pide işletmemizde dışarıdan gelen insanlarımızı ağırlayacak kapasiteye sahip durumdadır” ifadelerini kullandı.

Gastronomi Turizmi’nde Koçarlı pidesi olarak söz sahibi olmasını çok önemsediklerinin de altını çizen Başkan Kaplan, “İlçemize dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistlerimizi ağırlayan pide işletmelerimiz Koçarlımız için adeta gönüllü tanıtım elçiliği yapıyorlar ve birbirinden lezzetli Pidelerle damak tadına benzersiz bir lezzet sunmasıyla da öne çıkıyorlar. Özellikle de son yıllarda Koçarlımız damak tadına düşkün bir çok insanımızın pide lezzetini tatmak için uğrak noktası haline geldi. İlçemiz ulaşım açısından elverişli olmasıyla da önemli bir konumda bulunuyor. Hep birlikte pidemizi yurdumuzun değişik yerlerindeki daha geniş kesimlere tanıtmak için üzerimize düşeni yapacağız. Koçarlı’nın pide turizminde hatırı sayılır bir noktaya gelmesi için önünde hiçbir engel yok” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61