banner43

PKK elebaşının korumasının yakalandığı operasyonda 24 kişi adliyede

AYRICA, PKK/KCK TERÖR ÖRGÜTÜ İÇERİSİNDE FAALİYET GÖSTEREN VE TEKİRDAĞ'DA GELDİĞİ BELİRLENEN 4 ÖRGÜT MENSUBU DA YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI. YAKALANAN ÖRGÜT MENSUPLARINDAN BİRİNİN PKK/KCK SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİNDEN OLAN DURAN KALKAN’IN KORUMALIĞINI YAPTIĞI, 14 MAYIS CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE İSE TEKİRDAĞ EBRU NAİM FEN LİSESİNDE YEŞİLLER VE SOL GELECEK PARTİSİ'NİN OKUL MÜŞAHİTLİĞİNİ YAPTIĞI TESPİT EDİLMİŞTİ. YAKALANARAK GÖZALTINA ALINAN TOPLAM 24 ŞÜPHELİNİN TERÖRLE MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDE İŞLEMLERİ TAMAMLANDIKTAN SONRA YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALTINDA ADLİYEYE SEVK EDİLDİ.

PKK elebaşının korumasının yakalandığı operasyonda 24 kişi adliyede

Tekirdağ merkezli PKK terör örgütüne yönelik operasyonda, örgütün üst düzey yetkilisi Duran Kalkan’ın yakın korumasının da yakalandığı operasyonda 24 kişi adliyeye sevk edildi.

PKK/KCK terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik sürdürülen çalışmalarda, PKK/KCK silahlı terör örgütü içerisinde bölücübaşı Abdullah Öcalan’ın talimatlarıyla alternatif meclis şeklinde oluşturulan ve terör örgütünün önderlik projesi şeklinde sahiplendiği "Halkların Demokratik Kongresi (HDK)" içerisinde faaliyet yürüttükleri tespit edilen şüphelilere yönelik gerçekleştirilen "Trakya HDK 2. Dalga" operasyonunda; Tekirdağ’da 11, Çanakkale’de 5, İstanbul’da 2, Edirne’de 1, Kırklareli’nde 1 olmak üzere toplamda 20 şüpheli, yapılan eş zamanlı operasyonla yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Kalkan’ın koruması okul müşahitliği yaparken yakalandı

Ayrıca, PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren ve Tekirdağ’da geldiği belirlenen 4 örgüt mensubu da yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan örgüt mensuplarından birinin PKK/KCK silahlı terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden olan Duran Kalkan’ın korumalığını yaptığı, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Tekirdağ Ebru Naim Fen Lisesinde Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin okul müşahitliğini yaptığı tespit edilmişti.

Yakalanarak gözaltına alınan toplam 24 şüpheli, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlandıktan sonra yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61