banner43

İzmir’deki orman yangınlarından biri kontrol altında

İZMİR'İN KEMALPAŞA VE MENEMEN İLÇELERİNDE ORMANLIK ALANDA ÇIKAN YANGINA HAVADAN VE KARADAN MÜDAHALE EDİLİRKEN, KEMALPAŞA'DAKİ YANGIN HIZLI MÜDAHALE SONUCU KONTROL ALTINA ALINDI.

İzmir’deki orman yangınlarından biri kontrol altında

İzmir’in Kemalpaşa ve Menemen ilçelerinde ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale edilirken, Kemalpaşa’daki yangın hızlı müdahale sonucu kontrol altına alındı.

İlk yangın saat 14.06 sıralarında Kemalpaşa’ya bağlı Hamzababa Mahallesi’ndeki ormanlık alanda çıktı. 14.20 sıralarında ilk müdahalesi gerçekleştirilen yangında, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri alevlere 2 uçak, 5 helikopter ile havadan, 13 arazöz 6 su ikmal ve 1 dozer ile karadan müdahale ediyor.

Diğer yangın ise Menemen Ayvacık Mahallesi’nde saat 14.18 sıralarında meydana geldi. 14.23’te ilk müdahalesi gerçekleştirilen yangına da orman ekipleri 2 uçak 1 helikopter, 6 arazöz 2 su ikmal ve 1dozer ile müdahale ediyor.

Kemalpaşa’daki yangın kontrol altına alınırken hava araçlarının tümü Menemen’e yönlendirildi. Menemen’deki alevlere 2 uçak, 6 helikopter, 13 arazöz, 6 su ikmal ve 2 dozer ile müdahale sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61