banner43

Çöken binada arama ve kurtarma çalışmaları sona erdi

KAHRAMANMARAŞ DEPREMİNDE AĞIR HASAR ALAN VE ANİDEN ÇÖKEN 4 KATLI BİNADA YAPILAN ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI SONA ERDİ. ÇALIŞMALARDA ÖLEN YADA YARALANANIN OLMADIĞI TESPİT EDİLDİ.

Çöken binada arama ve kurtarma çalışmaları sona erdi

Kahramanmaraş depreminde ağır hasar alan ve aniden çöken 4 katlı binada yapılan arama kurtarma çalışmaları sona erdi. Çalışmalarda ölen yada yaralananın olmadığı tespit edildi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremde Adıyaman merkez Kayalık Mahallesi eski Zey Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı bina ağır hasar almış ve ikamette bulunan kişiler tahliye edilmişti. Yaklaşık birkaç gündür süren yağışlı havayla birlikte 4 katlı bina akşam saatlerinde büyük bir gürültüyle çökmüştü. Olay yerine çok sayıda AFAD ekipleri, jandarma arama kurtarma ekipleri, sağlık ekipleri, UMKE, polis ekipleri ve komando timleri sevk edilmiş ve ekipler tarafından olay yerinde incelemelerde bulunulmuştu. Enkaz altında canlı olma ihtimaline karşı yapılan aramalarda ölen yada yaralanan kimseye rastlanılmazken olay öncesi bina önüne park edilen bir araç ise enkaz altında kalarak kullanılmaz hale geldi. Enkaz altında kalan aracın çıkarılması sonrası çalışmalarını tamamlayan ekipler olay yerinden ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61