banner43

Batman’da av dönemi 26 Ağustos’ta başlıyor

BATMAN’DA 2023-2024 AV DÖNEMİNİN 26 AĞUSTOS'TA BAŞLAYACAĞI BİLDİRİLDİ.

Batman’da av dönemi 26 Ağustos’ta başlıyor

Batman’da 2023-2024 av döneminin 26 Ağustos’ta başlayacağı bildirildi.

Batman Valiliğinden yapılana açıklamada, avlanmanın tüm bölgelerde 26 Ağustos tarihinde bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avı ile başlayacağı belirtildi.

Alınan karar uyarınca çarşamba, cumartesi, pazar ve resmi tatillerde (idari tatiller de dahil) av yapılabileceği belirtilirken, yaban domuzu avı ilave olarak salı günü de yapılabileceği kaydedildi.

Açıklamada, "Avcıların avlanma hakkını elde edebilmeleri için Avcılık Belgesi almaları ve belirlenen avlanma izin ücretini Batman Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüklerinin döner sermaye işletmesine ait hesaplarına yatırmaları gerekmektedir. Avcılar, Avlak Yönetim Bilgi Sisteminden (AVBİS), Avcı Avlakta Mobil Uygulamasından (AVA) gerekli izni aldıktan sonra, genel ve devlet avlaklarda avlanabilecektir. Avcılar; Merkez Av Komisyonun Resmi Gazete ’de yayımlanan 21 sayılı Kararındaki yer alan diğer avlanma esas ve usullerine uymaları zorunludur" ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61