banner43

Belediye personeline protokol eğitimi

DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ TARAFINDAN HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERLERİ ÇERÇEVESİNDE PERSONELE PROTOKOL KURALLARI, RESMİ YAZIŞMA KURALLARI, MEVZUAT HAZIRLAMA KONULARINDA EĞİTİM VERİLDİ.

Belediye personeline protokol eğitimi

Döşemealtı Belediyesi tarafından hizmet içi eğitim seminerleri çerçevesinde personele protokol kuralları, resmi yazışma kuralları, mevzuat hazırlama konularında eğitim verildi.

Personelin daha başarılı ve verimli çalışmasını sağlamak amacıyla verilen eğitimler çerçevesinde devlet protokolü, yönetimde protokol kuralları, makam odalarında davranış biçimleri, tanışma ve tanıştırılma biçimleri, selamlama, karşılama ve uğurlama, kişisel bakım, imaj ve giyim kuşam konuları anlatıldı. Yine Döşemealtı Belediye personeline resmi yazışma kuralları, mevzuat hazırlama usul ve esasları hakkında eğitim verildi.

Döşemealtı Belediyesi Meclis salonunda Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yanar tarafından verilen eğitime katılan personele sertifika verilirken, yine öğretilen protokol kuralları örnekler ve canlandırmalarla anlatıldı. Resmi davetler, toplantılar, araçlarda ve törenlerde uygulanan protokol kurallarının öğretildiği eğitimler iki gün sürerken, hizmet içi eğitimlerin önümüzdeki günlerde de yine verimliliği artırmak için devam edeceği açıklandı.

Döşemealtı Belediyesi Başkan Yardımcısı Cevat Yanar, “Sürekli kendini yenileyen ve vatandaşa çok daha kaliteli hizmet etmeyi hedefleyen halkçı belediye olma özelliğimizi verdiğimiz hizmet içi eğitimlerle daha üst seviyelere taşıyoruz. Tüm birimlerimizden personelin katıldığı eğitimler sonunda hemen her birimde tüm belediye hizmetlerine ve işleyişine hakim personeller yetiştiriyoruz. Böylece hizmetin aksamadan verilmesini sağlıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61