banner43

Dilencilikte ‘yevmiye usullü’ çalışma dönemi

AFYONKARAHİSAR’DA DİLENCİLERE YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRİLEN ZABITA OPERASYONUNDA VATANDAŞLARIN MANEVİ DUYGULARINI İSTİSMAR EDEN ÇOK SAYIDA KİŞİ YAKALANIRKEN, ŞAHISLARIN KENT DIŞINDAN GELEREK YEVMİYE USULÜ ÇALIŞTIKLARI BELİRLENDİ.

Dilencilikte ‘yevmiye usullü’ çalışma dönemi

Afyonkarahisar’da dilencilere yönelik gerçekleştirilen zabıta operasyonunda vatandaşların manevi duygularını istismar eden çok sayıda kişi yakalanırken, şahısların kent dışından gelerek yevmiye usulü çalıştıkları belirlendi.

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, vatandaşların dini, vicdani ve insani duygularını istismar eden dilencilere yönelik uygulamalarına devam ediyor. Afyonkarahisar’ın birçok noktasında yapılan denetimlerde dilenciler hakkında işlem yapılırken, topladıkları bin 800 TL paraya da el konuldu.

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürü Taner Çelik, bazı dilencilerin il dışından gelerek yevmiye usulü çalıştığını belirtti. Vatandaşların dilencilere itibar etmemesi ve para vermemesi gerektiğini vurgulayan Çelik, “İşlek sokak ve caddelerden toplanan dilencilerin üst araması yapılarak, üzerlerinde çıkan paralara el konup, Kabahatler Kanununa göre işlem yapıldı. Burada vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor, bu şahıslara para verilmemesini istiyoruz, verildiği sürece dilenciliğe, duygu istismarına devam ediyorlar. Vatandaşlarımızdan bu tür haksız kazanç elde etmek isteyen kişilere itibar etmemelerini, Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü’ne şikâyette bulunmalarını rica ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61