banner43

Yeni yasama yılı başlıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi 26. Dönem 3. Yasama Dönemi başlıyor.

Yeni yasama yılı başlıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi 26. Dönem 3. Yasama Dönemi başlıyor.

Üçüncü yasama dönemi dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Törene TBMM Başkanı İsmail Kahraman, TBMM Başkanvekilleri, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekilleri ve milletvekilleri katıldı. Törende, Kahraman, anıta çelenk koydu ve saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı okunmasından sonra tören sona erdi. Ardından Genel Kurul’a geçildi.

İLK GELEN BAHÇELİ

TBMM 26. Dönem 3. Yasama Yılı açılışı için salona gelen ilk lider MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu. Bahçeli’nin ardından salona giren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu başı ile Devlet Bahçeli’yi selamladıktan sonra CHP grup sıralarındaki yerine oturdu. Bakanlar Kurulu üyelerinin de Genel Kuruldaki yerlerini almasından sonra Başbakan Binali Yıldırım AK Parti’li milletvekillerinin alkışları eşliğinde salona girdi. Açılış oturumuna HDP’li milletvekilleri katılmadı.

Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının yanı sıra yüksek yargı organı başkanları ve yabancı misyon temsilcileri de Genel Kurul Salonundaki yerlerini aldı. TBMM Başkanı Kahraman, yeni yasama yılının ilk oturumunu açtı.

TÖRENLE KAŞRILANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın tarafından resmi tören ile karşılandı. Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Tören Kıtasını selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış için Genel Kurul salonuna gitti.

(İHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61