banner43

MHP’li Vural: "Hızlı treni biz başlattık"

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, kendisine “Torununu da al gör ki o torunlar bu ülkenin geleceğinin AK Parti’de olduğunu görsünler” diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “kendisi herhalde bizim ihalesini yaptığımız Marmaray’a, hızlı...

MHP’li Vural: "Hızlı treni biz başlattık"
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, kendisine “Torununu da al gör ki o torunlar bu ülkenin geleceğinin AK Parti’de olduğunu görsünler” diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “kendisi herhalde bizim ihalesini yaptığımız Marmaray’a, hızlı trene torunlarıyla biniyor” diye karşılık verdi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Adayı Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Adana’da düzenlediği mitingde kendisinin Ulaştırma Bakanlığı yaptığı dönemde “Hızlı treni belki torunlarımız görür” dediğini iddia ederek, “Bu MHP’liye soruyorum. Gel gör. Torununu da al gör ki o torunlar bu ülkenin geleceğinin AK Parti’de olduğunu görsünler” demesi üzerine bir açıklama yaptı.
Açıklamasını yapmak için İZBAN Halkapınar İstasyonunu tercih eden Vural, “Ben buradan sana meydan okuyorum ey Davutoğlu. Yalan söylüyorsun. Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi MHP tarafından ihale edilmiştir, kredisi MHP hükümeti tarafından alınmıştır. Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi MHP’nin aziz milletimize hediye ettiği bir projedir. Ankara-İzmir Hızlı Tren Projesinin fizibilitesine çıkan da biziz” dedi.

“BU TARİHTE KİM İKTİDARDAYDI?”
TCDD İnşaat Dairesi Başkanlığının Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi’nin sunumu okuyan Vural, “Projenin tarihçesinde ‘17 Eylül 1999’da ihaleye çıkılmıştır’ diyor. Ey Davutoğlu, bu tarihte kim iktidardaydı? Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesinin başlangıcı, kredisi ve ihalesi MHP tarafından yapılmışsa sen aziz vatandaşlardan özür dileyecek misin? Seni erdemli davranmaya davet ediyorum” diye konuştu.

“MARMARAY’I BİZ BAŞLATTIK”
“Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesinin ilk etap ihalesi yapıldığı zaman TCDD Genel Müdürü olan zat senin milletvekilin. Hiç olmazsa bundan bilgi al” diyen Vural, “Marmaray Projesi’nin de ihalesini yapan ve kredisini bulan biziz. Sanki kendiniz yapmış gibi bunu pazarlıyorsunuz. İzmir’de İZBAN’ı imzalayan, sinyalizasyonunu yapan Ahmet Piriştina zamanında başlatan yine biz olmuşuzdur” ifadelerini kullandı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kendisine “Torununu da al gör ki o torunlar bu ülkenin geleceğinin AK Parti’de olduğunu görsünler” demesi üzerine de “Benim torunum yok ama kendisi herhalde bizim ihalesini yaptığımız Marmaray’a, hızlı trene torunlarıyla biniyor” diye karşılık verdi.
(İHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61