banner43

Erdoğan’dan 1 Kasım açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2 Kasım sabahı milletimizin tercihi hangi istikametteyse şüphesiz ki o istikametten çıkacak olan neticeye hep birlikte saygı göstereceğiz ve sandıktan çıkan o neticeyi hep birlikte sahipleneceğiz" dedi....

Erdoğan’dan 1 Kasım açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2 Kasım sabahı milletimizin tercihi hangi istikametteyse şüphesiz ki o istikametten çıkacak olan neticeye hep birlikte saygı göstereceğiz ve sandıktan çıkan o neticeyi hep birlikte sahipleneceğiz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet’in kuruluşunun 92. yıl dönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde verilen resepsiyonda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. 1 Kasım seçimlerine yönelik açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2 Kasım sabahı milletimizin tercihi hangi istikametteyse şüphesiz ki o istikametten çıkacak olan neticeye hep birlikte saygı göstereceğiz ve sandıktan çıkan o neticeyi hep birlikte sahipleneceğiz ve ondan sonra da tabii ki yeni Türkiye’nin İnşallah geçtiğimiz 5 ay içinde yaşadığı sıkıntıları tekrar yaşamayı istemiyoruz. Bu sıkıntıları yaşamadan bir gelecek inşa edelim diyoruz. Çünkü Türkiye’nin kaybedecek bir vakti yok, bu kayba tahammülümüz yok. Onun için Pazar günü adeta ülkemiz için gerçekten 2023 süreci bir kırılmadır ve bu kırılma noktasında inanıyorum ki milletimiz tercihlerini o istikamette kullanacaktır" dedi.

MEDENİ KONAK’IN ÖLDÜRÜLMESİ
Mardin’in Nusaybin ilçesinde Ziraat Odası Başkan Yardımcısı ve Geçici Köy Korucusu Medeni Konak’ın öldürülmesine ilişkin Erdoğan, "Ne kadar önlem alırsanız alın maalesef önlemin ulaşamadığı yerler olabiliyor. Bu olay bir şey gösteriyor: Ülkemizde hala ’Biz sırtımızı herhangi bir terör örgütüne, şuraya buraya dayamadık’ diyenlerin seçim arifesinde nasıl bir yerlere sırtını dayayarak, korku vermenin gayreti içinde olduklarını burada böylece görmüş olduk" ifadelerini kullandı.
(İHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61