banner43

Devlet Bahçeli: ’’Karşımızdaki seçenek azdır’’

MHP Lider Devlet Bahçeli, ’’Karşımızdaki seçenek azdır: Ya Yezid’in yanında saf tutup fitneye, karışıklığa destek verilecek; ya da Hüseyni duruşa sahip olunacaktır’’ dedi.Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli,...

Devlet Bahçeli: ’’Karşımızdaki seçenek azdır’’
MHP Lider Devlet Bahçeli, ’’Karşımızdaki seçenek azdır: Ya Yezid’in yanında saf tutup fitneye, karışıklığa destek verilecek; ya da Hüseyni duruşa sahip olunacaktır’’ dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmi Twitter hesabından Muharrem ayı ve Kerbela olayına ilişkin açıklamalarda bulundu.

’’ZALİMLER, HER DEVİRDE MASUMLARI HEDEF ALMIŞLARDIR’’
Açıklamasında Muharrem Ayı’nın matem ve hüzün dönemi olduğunu belirten Bahçeli, ’’Bu ayda Ehl’i Beyt’in kutlu isimlerine kast edilmiş, çöl kumları mübarek kanlarla sulanmıştır. Hicri 61. yılın 10 Muharrem’inde Hz. Peygamber’in reyhanım dediği Hz. Hüseyin ve yanında bulunan 70 kişi Kerbela’da şehit edilmiştir. Kerbela asırlardır kanayan bir yara, Müslümanların ortak hafızasında yer etmiş derin bir acı, yankıları hala devam eden büyük bir dramdır. Zalimler, her devirde, her toplumda masumları hedef almışlar; masumiyete kin ve nefret silahıyla muamele etmişlerdir’’ ifadelerini kullandı.

’’İNSANLIĞIN DEFOLU YÜZLERİDİR’’
Devlet Bahçeli açıklamasında, taç, taht uğruna, dünyevi çıkar ve ikbal adına her kutsala el uzatabilecek kadar vahşileşenlerin insanlığın defolu yüzleri olduğuna dikkat çekerek, ’’Kimi zaman firavun, kimi zaman Nemrut, kimi zaman da Yezid hüviyetine bürünen zalim hevesler, insanlığın önüne taş koyan vicdansızlıktır. Kerbela’da; batıl hesaplar, kötü planlar, şiddet ve cinayet emelleri İslamiyet’in bağrına, mazlumların sinesine hançer gibi saplanmıştır. Ne üzücüdür ki, bugünlerde Kerbela vakalarına her gün yenileri eklenmekte, benzeri katliamların ardı arkası kesilmemektedir. Hz. Hüseyin’in dik duruşu, cesareti, asaleti, iman ve fazileti ihtiyacımız olan davranış ve soylu davranış kalıplarıdır’’ değerlendirmesinde bulundu.

’’GAFİLLERE FIRSAT VERİLMEYECEKTİR’’
Geleceği Yezidlerin değil, Hz. Hüseyin ahlakıyla ahlaklanmış, inançlarına samimiyetle bağlanmış, fedakarlığı pusula yapmış yüreklerin yazacağını ileten MHP lideri, ’’Zalimler acımasız olabilir, silahları da bulunabilir. Fakat Hüseyni ruh ve şuur, Muhammedi ihlas ve iffet hepsinin üstesinden gelecektir. Asırlar önce bir damla suya hasret bırakılan yüksek iman, ne korkuya yenilmiş, ne oyunlara gelmiş, ne de hak bildiği yoldan dönmüştü. Bugün de doğrudan dönüş yoktur. Bugün de sureti haktan görünüp tehdit, şantaj ve saldırılardan medet uman gafillere fırsat verilmeyecektir. Yezid’i, kalbi Allah sevgisiyle dolup taşan her vicdan sahibi lanetlemektedir. Hz. Hüseyin ise kahramanlaşmış bir destan gibi gönüllerdedir. Karşımızdaki seçenek azdır: Ya Yezid’in yanında saf tutup fitneye, karışıklığa destek verilecek; ya da Hüseyni duruşa sahip olunacaktır’’ açıklamasını yaptı.

’’KERBELA’DAN DERS ÇIKARILMASI GEREKİR’’
Devlet Bahçeli, bu Aşura Günü’nde Kerbela vakasından ders çıkarılması gerektiğini vurgulayarak, ’’Herkesin, tüm İslam toplumlarının bir iç muhasebe yapması başlıca dileğimdir. Allah bizi zalimce yaşayıp Yezid gibi anılmaktan korusun. Rabbim hepimize Hz. Hüseyin gibi iyilik kutbu, kahramanlık yurdu olabilmeyi nasip etsin. Zalim anı düşünür, varlığı ve devamlılığıyla ilgilenir.Bu basit ve nefsi bir tutumdur. Biz geleceği düşünelim, gelecek için irade gösterelim. Aşura Günü’müz mübarek ve bereketli olsun. Ehl-i Beyt’in yüce isimlerine Cenab-ı Allah’tan rahmet ve sevdiklerinden olabilmeyi diliyorum’’ ifadelerine yer verdi.
(İHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61