banner43

"Başkaldıranın başının alınması lazım"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, hain darbe girişimiyle ilgili olarak “Başkaldıranın başının alınması lazım” dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kayseri’nin Kocasinan Belediyesi tarafından yaptırılan Ziya...

"Başkaldıranın başının alınması lazım"
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, hain darbe girişimiyle ilgili olarak “Başkaldıranın başının alınması lazım” dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kayseri’nin Kocasinan Belediyesi tarafından yaptırılan Ziya Gökalp Kentsel Dönüşüm Konutları Temel Atma Töreni’ne katıldı. Burada konuşan Bakan Özhaseki, millete ihanet edenlerin yerinin araları olmadığını söyledi. Özhaseki, “Bunlara merhamet olmaz. Senelerce bunlara merhamet edildi. Rahmetlik cennet mekan Abdülhamit Han, ‘Eğer bir grup insan hak arıyorsa hakkını verin. Hak esastır. Ancak bir grup başkaldırıyorsa bunların başını alın’ buyuruyor. Evet, baş kaldıranın başının alınması lazım. Mikroba merhamet olmaz. Mikroba merhamet ederseniz, hastaya zulüm edersiniz. Mikrobu öldürmek lazım. Mikrobu öldürmek lazım ki vücut sıhhat bulsun. İşte yapılan da budur. Eğer araya karışan masum varsa temizlenir. Kimsenin canı yanmasın. Cadı avına dönüşmesin” ifadelerini kullandı.
Törene, Bakan Özhaseki’nin yanı sıra, Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve vatandaşlar katıldı.
(İHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61