banner43

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Türkiye hiçbir ülkenin bekçisi değildir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'kapılarımızı açarız' açıklaması' ile ilgili, "Bu ne bir tehdittir ne de bir blöftür. Bu bir gerçektir. Türkiye hiçbir ülkenin bekçisi değildir." dedi.

İtalya'nın Cernobbio kentinde düzenlenen 45. Ambrosetti Forumu'na katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Oktay, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'kapılarımızı açarız' açıklaması'na ilişkin soruya, "Bu ne bir tehdittir ne de bir blöftür. Bu bir gerçektir" cevabını verdi. 

Oktay sözlerine şöyle devam etti: "Nasıl olsa yeni göç akımı dalgası başlarsa Türkiye bunu göğüsleyecektir yaklaşımı ve rahatlığı, kesinlikle yanlış bir rahatlık ve yaklaşımdır. Türkiye hiçbir ülkenin bekçisi değildir. Onların göçmen deposu değildir. Oluşturdukları krizlerin de faturasını ödeyecek ülke değildir." 

Oktay, 'Rusya Devlet Başkanı Putin'in G7 önerisi'ne ilişkin bir soruya ise, "Türkiye, olaya doğu-batı veya farklı bir blok boyutundan bakmaz, kendi çıkarları boyutundan bakar." şeklinde yanıtladı.

Kayanak:internethaber.com

(Burda Haber)

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 16:28

UPMEDYA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61