banner43

Beşiktaş’ta coşkulu Cumhuriyet kutlaması

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Beşiktaş Belediyesi’nin organize ettiği Fener Alayı etkinliğine binlerce vatandaş katıldı. Balmumcu Yıldız Posta Caddesi’nde toplanan binlerce vatandaş ellerinde Türk Bayrakları ve meşaleler eşliğinde...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Beşiktaş Belediyesi’nin organize ettiği Fener Alayı etkinliğine binlerce vatandaş katıldı.
Balmumcu Yıldız Posta Caddesi’nde toplanan binlerce vatandaş ellerinde Türk Bayrakları ve meşaleler eşliğinde Beşiktaş Meydanı’na yürüdü. Beşiktaş Belediyesi tarafından organize edilen yürüyüşe binlerce vatandaşın yanı sıra Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve eşi Özlem Hazinedar’da en ön sıradan destek verdi.
Cumhuriyete sözde değil özde sahip çıkmak gerektiğini ifade eden Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar,’’ Cumhuriyete sahip çıkmak önemlidir. Cumhuriyeti kutlamak önemlidir. Ama sözde değil özde sahip çıkmak önemlidir. Sadece Beşiktaş’ta değil, sadece İstanbul’da değil Türkiye’nin her noktasında Cumhuriyete ve aziz Atatürk’ün yeşerttiği sahip çıkmak gerekmektedir’’ ifadelerini kullandı.
Başkan Hazinedar’ın eşi Özlem Hazinedar ise, "Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesi her şeyimiz. Cumhuriyeti var edenleri bizleri bugünlere taşıyanlara sonsuz şükranlarımızla onlara yakışır bir kuşak olmak ve bir kuşak yetiştirmek görev ve sorumluluğundayız. Bayramımız kutlu olsun’’ diye konuştu.
Yıldız Posta Caddesi’nde başlayan vatandaşların yürüyüşü Barbaros Bulvarı’ndan geçerek Beşiktaş Meydanı’nda son buldu. Yürüyüşün ardından vatandaşlar Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı sırasında şehit olan askerler için saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okundu. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar burada halka seslenerek bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Başkan Hazinedar vatandaşlarla birlikte Memleketim isimli şarkıyı söyledi. Yürüyüşe destek veren Çarşı Grubuna mensup bir grup taraftara Şimşek Ali lakaplı amigo üçlü çektirirken renkli görüntüler oluştu.
Yürüyüşe katılan vatandaşlar şarkılar eşliğinde Beşiktaş Meydanı’ndan dağıldı.
(İHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61