banner43

96 yaşında demokrasi nöbetinde

Siirt’te 15 Temmuz darbe girişimine yönelik başlatılan ’demokrasi nöbeti’ 15’inci gününde de devam etti. 96 yaşındaki Nihale Çelebi, bir haftadır her akşam ’demokrasi nöbetine’ katılıyor. Valilik önündeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanında,...

96 yaşında demokrasi nöbetinde
Siirt’te 15 Temmuz darbe girişimine yönelik başlatılan ’demokrasi nöbeti’ 15’inci gününde de devam etti. 96 yaşındaki Nihale Çelebi, bir haftadır her akşam ’demokrasi nöbetine’ katılıyor.
Valilik önündeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanında, Kur’an-ı Kerim okunup vaaz verilmesiyle başlayan program, Siirt’in yerel ses sanatçıları Cengiz Tan ve Lütfü Turşak tarafından seslendirilen ilahilerle devam etti. Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ aleyhine slogan atan kalabalık, sık sık tekbir getirip dua etti.
Alanın en yaşlı katılımcısı olan 96 yaşındaki Nihale Çelebi adlı kadın, torununun yardımıyla geldiği meydanda en ön sırada oturarak program bitene kadar elinde Türk bayrağı salladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sevgisini ellerini kaldırarak dua okumasıyla gösteren yaşlı kadın, yaklaşık bir haftadır her akşam saat 20.00’da torunlarının yardımıyla geldiği demokrasi meydanında kimi zaman gece geç saatlerde kaldığı, bazı zamanlarda da kızları ve torunlarıyla sabaha kadar meydanda ’demokrasi nöbeti tuttuğu’ belirtildi.
(İHA)
Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2016, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61