banner43

2 evlatlarını toprağa verdiler

Samsun’un Bafra ilçesinde, serinlemek için girdikleri denizde boğulan 2 kardeş, memleketleri Bursa’da toprağa verildi. Deniz Harp Okulu öğrencisi kardeş için askeri tören yapılırken, Hukuk Fakültesi öğrencisi ağabeyin tabutu ise avukat...

2 evlatlarını toprağa verdiler
Samsun’un Bafra ilçesinde, serinlemek için girdikleri denizde boğulan 2 kardeş, memleketleri Bursa’da toprağa verildi. Deniz Harp Okulu öğrencisi kardeş için askeri tören yapılırken, Hukuk Fakültesi öğrencisi ağabeyin tabutu ise avukat cübbesi ile sarıldı.
Bursa’lı Şükrü (54) ve Döndü (50) Kaya çifti, biri askeri okulda okuyan diğeri hukuk fakültesi öğrencisi oğullarını da yanlarına alarak Samsun’un Bafra ilçesinde ikamet eden dünürlerine bayram ziyaretine gitti.
Bayramın birinci günü Koşuköy mevkisinde serinlemek için denize giren abi kardeş Karadeniz’in azgın sularında gözden kayboldu. Kardeşlerden Ekrem Kaya sudan boğulmuş halde çıkarılırken, durumu ağır olan Emir Kaya da kardeşinden bir gün sonra hastanede öldü.
Aile Bursalı olduğu için otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Morguna gönderilen abi kardeşin cenazesi bugün ailesine teslim edildi. Kaya kardeşler Osmangazi ilçesine bağlı Fatih Mahallesi Kocameşe camiinde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Hamitler Kent Mezarlığında toprağa verildi. Kardeşlerden Deniz Harp Okulu 2. Sınıf öğrencisi Ekrem Kaya için askeri tören düzenlenirken Hukuk fakültesi öğrencisi ağabeyi Emir Kaya’nın tabutunun üzerine ise avukat cübbesi konuldu. Her iki oğlunu birden Karadeniz’in azgın sularına kurban veren baba Şükrü Kaya gözyaşlarına hakim olamadı. Acılı babayı törene katılan denizci subaylar ile hukuk fakültesi öğrencisi oğlunun sınıf arkadaşları teselli etti.
(İHA)
Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61