banner43

"Üniversitelerimizi FETÖ’den tamamıyla temizleyeceğiz"

Yükseköğretim Kurulu, üniversiteleri Fetullahçı terör örgütünden tamamıyla temizleyeceklerini açıkladı. YÖK’ten yapılan açıklamada “YÖK’ün bünyesinde OHAL Komisyonu oluşturulmuştur. Üniversitelerimizdeki sürece ilişkin görevden...

"Üniversitelerimizi FETÖ’den tamamıyla temizleyeceğiz"
Yükseköğretim Kurulu, üniversiteleri Fetullahçı terör örgütünden tamamıyla temizleyeceklerini açıkladı.
YÖK’ten yapılan açıklamada “YÖK’ün bünyesinde OHAL Komisyonu oluşturulmuştur. Üniversitelerimizdeki sürece ilişkin görevden almalar ve soruşturmalarla ilgili süreçleri koordine ediyor ve yakından takip ediyoruz” ifadeleri yer aldı. Açıklama şöyle devam etti:
“Dün itibariyle devlet üniversitelerimizde 440‘ı profesör, 525’i doçent, 654’ü Yardımcı doçent olmak üzere toplamda 2239 akademik personel ile 654 idari personel; vakıf üniversitelerimizde ise yaklaşık 79’u akademik, 18’i idari olmak üzere toplam 97 personel hakkında işlem başlatılmış ve yürümektedir. Akademik personelle ilgili işlemler, üniversitelerimizde başlatılmış olan işlemlerin tamamlanmasından sonra kısa süre içerisinde YÖK’te; idari personelle ilgili işlemler ise 668 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye göre ilgili üniversitelerde sonuçlandırılacaktır. Kamuoyunun şundan emin olmasını istiyoruz: “Yükseköğretim Kurulu olarak üniversitelerimizi FETÖ/PDY terör örgütünden tamamıyla temizleyeceğiz. Bundan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın.”
(İHA)
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61