banner43

Donald Trump: Saddam ve Kaddafi hayatta olsaydı

2016 ABD Başkanlığı seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti aday adayı Donald Trump, “Saddam Hüseyin ve Muammer Kaddafi iktidarda olsaydı dünya daha iyi bir yer olurdu” dedi. Donald Trump, CNN International’da yayınlanan bir programda yaptığı...

Donald Trump: Saddam ve Kaddafi hayatta olsaydı
2016 ABD Başkanlığı seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti aday adayı Donald Trump, “Saddam Hüseyin ve Muammer Kaddafi iktidarda olsaydı dünya daha iyi bir yer olurdu” dedi.
Donald Trump, CNN International’da yayınlanan bir programda yaptığı açıklamada Orta Doğu’nun gaddar iktidarlar tarafından yönetildiği zaman şimdiye oranla daha güvenli olduğunu kaydetti. Emlak Kralı Trump, “İnsanların kafaları uçuruluyor, insanlar sularda boğularak ölüyor. Şu anki durum Saddam veya Kaddafi’nin iktidarda olduğu zamanlardan çok daha kötü” ifadelerine yer verdi.
Irak’ta önceden terör faaliyetlerinin bulunmadığını belirten Trump, “Şimdi ise terörizmin Harvard’ı” dedi ve “Yıllar önceki Irak’a bakacak olursanız… Ben Saddam’ın iyi bir insan olduğunu söylemiyorum, o korkunç biriydi. Fakat Irak şu anda olduğundan çok daha iyiydi. Irak şu an adeta teröristlerin eğitim merkezi” sözlerini kullandı.

“OBAMA’NIN YÖNETİMİNDE ORTA DOĞU DAHA KÖTÜLEŞTİ”
“Şimdilerde kimse Libya’yı bilmiyor. Artık Irak ve Libya yok. Yok oldular, orada bir kontrol yok. Kimse neler döndüğünü bilmiyor” ifadelerine yer veren Trump, Obama’nın yönetimde olduğu dönemde Orta Doğu’nun durumunun kötüleştiğini vurguladı.
Trump, “Şu hale bakın. Libya, Suriye ve Irak felaket bir durumda. Tüm Orta Doğu felaket bir durumda. Hepsi Hillary Clinton ve Barack Obama’nın çevresinde yerle bir oldu” şeklinde konuştu.
(İHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61